359 gösterim
10,56 viral puan

NETWORK MARKETING HAKKINDAKİ EFSANELER

Network Marketing, geçmişi olan bir sektör olsa da, son yıllarda adını daha sık duyuyor ve merak ediyoruz. Bu sektörü araştıranlar, ne olduğunu ve nasıl işlediğini biliyor; ama bir de kulaktan dolma bilgilerle hareket edenler var. İşte onların Network Marketing ile ilgili ortaya attığı şehir efsaneleri: 
ozumce 21.01.2020 saat 17:32
 1. Network Marketing Yasa Dışı Bir Piramit Şirketidir


  Bir şirketin piramit yapıya sahip olması onun yasal olup olmadığını belirlemez. Öyle olsaydı çoğu işletme ve kuruluş yasadışı olurdu, çünkü hepsinde ast-üst ilişki sisteme bağlı bir piramit yapı vardır. Piramit yapıları yasa dışı yapan tek şey, ürün veya hizmet sağlamaması ve işe alınanların sayısına göre ödeme yapmasıdır.

  Yasal Network Marketing işletmeleri, tüketicilere kaliteli ürün ve hizmetler sunar. Yeni üyelerin işe alınması, gelirin hesaplanmasında önemli bir faktör olur çünkü satışların hacminin artmasına katkı sağlar.

  Sadece En Üstteki İnsan Para Kazanır


  İyi bir Network Marketing şirketinde  üyeler, kuruluşun neresinde olduklarından bağımsız olarak para kazanabilir. Pek çok işte olduğu gibi bu işte de gelir, pozisyona göre değil, gayrete göre belirlenir.

  Network Marketing İnsanları Dolandırıyor


  Network Marketing hakkında şikayetçi olan birçok kişi, para kazanmak için arkadaşlarını ve ailesini “kullanma” fikrinden hoşlanmadıklarını söylüyor. Oysa bu işte başarı, başkalarının amaçlarına ulaşmasına yardımcı olarak kazanılıyor.

  Network Marketing Çok Kazandırmaz


  Network Marketing sisteminde herkesin başarılı olamayacağı doğrudur. Network Marketing’de çok para kazanan % 2–10’luk kısım, işlerinde sürekli ve düzenli çalışan %2–10’luk kesimle aynı kişilerdir. Ancak çok para kazanmak, bu işi değerlendirdiğimiz kriterlerden biri olmamalıdır.

  Başarı, hedeflerine ulaşan insan sayısı ile ölçülmelidir. Sektördeki birçok kişi, çocuklarıyla evde olduklarında veya refah içinde yaşamak için yeterince kazandıklarında kendileri için başarıyı bulurlar. 
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 3 gösterim
 • Toplam Seed: 34 gösterim
 • Toplam Direkt: 322 gösterim
 • Viral Puan: 10,56