113.527 gösterim
1,70 viral puan

Komplo Teorilerine Göre Dünyayı Yönettiği Söylenen 7 Gizemli Aile

Aslında her tanıdığı için çok fazla gizemleri yok. Tabii ki, görünüşte. Kim bilir gizli kapılar arasında nasıl planlarla dünyayı yönetiyorlar.
MineAkil 04.02.2020 saat 12:15
 1. 1. Rockefeller Ailesi

  3 trilyon dolar nakit paralarının olduğu söylenen aile Dünya ile alakalı tüm komplo teorilerinde isimleri geçiyor. Petrol devleri. 2. Dünya Savaşı'nda iki tarafa da yardım ettiler. Dünyayı yönettiği söylenen aileler için en meşhuru.
 2. 2. Rothschild Ailesi

  Rockefeller isminden sonra en çok bu sülalenin adı zikredilir. Köklü bir aile Dünyanın herhangi bir yerinde savaş varsa kesin bunlar başlatmıştır şeklinde bir inanış yaygın.
 3. 3. Morgan Ailesi

  Bankacılık sektörünü kontrol ettiği söylenen aile.Ailenin kurucusu John Pierpont Morgan İç Savaş sırasında silah satıcılığıyla ticarete atıldı. Şu an ABD politikasında söz sahibi ailelerden biri olarak görülüyor.
 4. 4. Baruch Ailesi

  Üstteki üç aileye göre fakir ancak daha etkili bir aile olduğu söylenir. Atom bombasının ortaya çıkışından soğuk Savaş'a kadar her olayda parmakları var.
 5. 5. Windsor Hanedanlığı

  Bildiğiniz İngiltere Kraliyet Ailesi. Aslında gayet naif ve mütevazı insanlar gibi duruyorlar. Ancak, gizli işler çevirdiklerine dair pek çok komplo teorisi de mevcut.
 6. 6. Murdoch Ailesi

  Temelleri Avustralya'da atılmış bir medya devi aile Fox'un sahipleri. Gerçi, birçok varlığı Disney'e sattılar. Belki de artık dünyayı yönetmekten bıkmışlardır.
 7. 7. Oppenheimer Ailesi

  Afrika'nın altınını, elmasını sömüren aile Elmas gibi aslında nadir olmayan bir madenin bir şekilde değerli olmasını sağlayan aile
 8. 8. Hampton ve Goldman Aileleri

  ABD menşeli, birbirine çok yakın iki aile Ancak, Rus derin devletiyle de ilişkileri olduğu söyleniyor. Haklarındaki dedikodular yoğun olsa da gerçekte kim oldukları net değil. İsimleri çok geçiyor ancak cisimleri yok. Belki de bu aileler içinde en tehlikeli olanları.
 9. 9. Neyse ki Hampton ve Goldman Aileleri A. Yasemin Eren'in Güç Mevsimi adlı kitabından

  Dünyanın en güçlü ve en zengin aileleri arasındaki güç ve iktidar savaşlarının entrikalarla dolu dünyasında yeşeren büyük bir aşk hikâyesi.

  Petrol ve finans şirketleriyle dünyanın kontrolünü elinde tutan, piramidin en tepesindeki paranın efendisi RICHARD HAMPTON; pusuya yatarak yalnız başına avlanan Amerika’daki silah endüstrisinin bir numaralı baronu HENRY GOLDMAN; Hampton imparatorluğunun gizemli ve yakışıklı CEO’su DANIEL RAYMOND; eşsiz güzelliği ve zekâsıyla nadir bir sanat yapıtını anıştıran, madde ile manayı ruhunda eritmiş, Hampton imparatorluğunun veliahtı EMMA HAMPTON ve diğerleri…

  Acımasızlık, doğanın bizlere nakşettiği, uygarlığın henüz yok edemediği insan enerjisinden başka bir şey değildi. Sadizmin babasına göre ise bu bir erdemdi. Güç Mevsimi, “Ne erdemle övünülmeli ne de kötülükten pişmanlık duyulmalı, iyi bir insan olarak doğmuş olmak dururken, bir suçlu yarattığı için doğayı mı suçlamalı?” sözleriyle; insanın, varoluşu gereği içinde hınç, nefret, hırs ve intikam gibi olumsuz duyguların yıkıcı kuvvetini barındıran bir varlık olduğunu fısıldıyor...
 10. Ve Güç Mevsimi'nin muhteşem tanıtım videosu

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 36.336 gösterim
 • Twitter: 362 gösterim

 • Toplam Viral: 3.101 gösterim
 • Toplam Seed: 66.699 gösterim
 • Toplam Direkt: 43.727 gösterim
 • Viral Puan: 1,70