401 gösterim
8,91 viral puan

KOBE BRYANT’IN HAYATINDAN ÇIKARILABİLECEK 6 ÖNEMLİ DERS

Eski Los Angeles Lakers basketbol yıldızı Kobe Bryant’ın yaşamını ve mirasını kutlamanın, bize kendi motivasyonel kelimeleriyle öğrettiği derslerden daha iyi bir yolu yoktur. Zamansız ölümü dünyayı sarsıyor olsa da, 5 kez dünya şampiyonu olan bu unutulmaz ve sert vuruşlu Kobe Bryant’ın sözlerini yansıtarak, yaptığı katkıları onurlandırabiliriz.
Julide Tan 20.02.2020 saat 17:16
 1. 1) Liderlik

  “Etkili bir lider olmak için söylenenlere değil, söylenmeyenlere karşı iyi bir dinleyici olmalısınız. Gerçekten iyi bir gözlemci olmalısınız. Bu benim için büyük bir geçiş süreciydi. Yazı hakemliğinden liderliğe geçtim ve bu da başkalarını ilk sıraya koymak anlamına geliyordu. Bu konuda endişelenmenize gerek yok. ‘’Ritim içinde misiniz? Bu oyunda iyi oynuyor musunuz? Kendiniz olmaya hazır mısınız? Hazır olmalarına yardımcı olmak için ben ne yapabilirim?’’

  Kobe Bryant’tan aldığımız bu ders, doğrudan satış yolculuğumuza doğrudan uygulanabilir. Başarılı olmak ve yüksek bir rütbe elde etmek istiyorsak, ekibimizin daha yüksek derecelere yükselmesine yardımcı olmalıyız. Ekibimizin becerilerinin farkında olmalıyız. Kendi sunumlarını yapabilmek için gerekli eğitime sahipler mi? Güncel ürünler hakkında bilgileri var mı? Tüm bunlar, büyük ve başarılı bir Network Marketing lideri olmak için önemli faktörlerdir.

  2) Fedakarlık

  “Hepimiz zanaatımızda usta olabiliriz, ama bir seçim yapmalısınız. Bununla kastettiğim, bununla birlikte gelen doğal fedakarlıklar var. Aile ile geçirilecek zaman arkadaşlarla bir araya gelmek..Durum ne olursa olsun, bu kararı vermekle birlikte gelen fedakarlıklar var.”

  Bir girişimci ve distribütör olmak başarı elde etmek için geleneksel olmayan saatlerde çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Hafta sonları ve Resmi tatiller genellikle sunum yapmak ve eğitim oturumlarına katılmak için en uygun zamandır. Aileniz ve arkadaşlarınıza, bu durumu kabul ettirmek zaman alabilir. Bununla birlikte, bir rutini feda etmek, doğru temeli kurduktan sonra sizi daha fazla özgürlüğe götürecek ve tüm bu fedakarlıklara değecektir.

  3) Korku

  “Eleştiri konusunda ve başarısız olmaktan endişe edemezsiniz. Gerçekten bu şeyler için endişelenemezsin. Dışarı çıkıp bunu anlamanız ve ne olursa olsun yapabileceğiniz en iyi şeyi yapmanız gerekiyor. Başarısızlık korkusu ya da insanların ne söyleyebileceği korkusuyla esir edilemezsiniz.”

  Network Marketer olarak karşılaştığınız gerçek hayat korkularının üstesinden gelmek, her zaman başarısız olmaktan endişe duyduğunuzda gerçek bir zorluktur. Ama hiç düşündünüz mü, “Ya başarılı olursam?” İnsanların ne söyleyebileceği konusunda endişelenmeyin ve yargılayıcı görüşlerine kulak asmayın. Doğrudan satış hakkındaki gerçeklerle kendinizi donatın ve doğrudan satışa bir şans verin. En azından, kendi işinizi yürütme konusunda ilk elden deneyim kazanmış olacaksınız.

  4) Esneklik

  “Buradayım. Hiçbir yere gitmiyorum. Yaralanma ne olursa olsun- tamamen zayıflatıcı olmadıkça- her zaman olduğum oyuncu olacağım. Ben çözeceğim. Bazı düzeltme ve değişiklikler yapacağım ama hala geliyor olacağım.”

  Network Marketing, takip edilmesi kolay olan bir yol değildir. Sıkı çalışma ve yolunuza çıkan her engelin üstesinden gelme isteğine sahip olmanızı gerektirir. Başlangıçta, toplantı sonrası toplantılar, eğitim sonrası eğitimler ve ard arda gelen reddedilmeler ile başa çıkmanız gerekecektir. Ancak dirençli iseniz, ulaştığınız başarı bunların çok ötesinde olacaktır.

  5) Takım Çalışması

  “Önemli olan, takım arkadaşlarınızın yanında olduğunuzu ve gerçekten başarılı olmalarını istediğinizi bilmeleri.”

  Bir network işinde, takım olmadan başarılı olmak neredeyse imkansızdır. Kendi aileniz gibi takımınızı kurun ve büyümesi için onu besleyin. Ekibinizle açık bir iletişimi sürdürün,sık sık konuşun, zorlandığınız noktaları birbirinizle paylaşın ve birbirinizin desteğini alın.

  6) Azim

  “Kimi zaman; kırık bir el, burkulan bir ayak bileği, yırtılmış bir omuz ve bir voleybol büyüklüğünde bir diz ile oynadım.”

  Tıpkı tutkulu olduğunuz herhangi bir girişiminde veya projede olduğu gibi, doğrudan satış da kolayca yürüyeceğiniz bir yol olmayacak. Ama asla vazgeçmeyin ve direnin! Unutmayın ki her gün hayallerinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşıyorsunuz.

  Kobe Bryant, sadece etkili bir sporcu değildi. Aynı zamanda bir aktivist, fark yaratan projelere milyonlarca yatırım yapan bir adamıydı ve en önemlisi de bencil olmayan bir baba takım oyuncusu, iyi bir eş ve çok yönlü bir insandı.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 45 gösterim
 • Toplam Direkt: 352 gösterim
 • Viral Puan: 8,91