108 gösterim
7,71 viral puan

Tablet Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler

Piyasada birçok tablet yer almakta. Peki bu kadar çok seçeneğin içinden kendinize en uygun olanı nasıl seçeceksiniz ? İşte tablet almadan önce size rehber niteliği taşıyacak bilinmesi gerekenler !
İbrahimkeser 28.07.2020 saat 15:56
 1. 1. Tableti En Çok Hangi Alan İçin Kullanacaksınız ?

  Tablet bilgisayarlarla pek çok şeyi yapabilmek mümkün. Dizi,film izlemek, oyun oynamak, işle ilgili dosyalarınızı takip etmek, kitap okumak müzik dinlemek gibi sıralayabiliriz. Eğer yüksek donanım isteyen oyunlarda vakit geçirmek istiyorsanız, işlemci ram konusunda daha güçlü, ihtiyacınıza cevap verebilecek bir tablet almanız en doğrusu olacaktır. Sadece dizi film izlemek kitap okumak gibi kültürel aktivitelerde kullanacaksanız şarj dayanıklılığı gibi özelliklere daha çok dikkat edebilirsiniz.
 2. 2. Ekran Boyutu Önemli mi ?

  Tabletinizin hangi ekosistemde yer alması gerektiğine karar verdikten sonra diğer detaylarına geçiş yapabilirsiniz. Dışardan bakıldığında taşınabilir bir ekran olarak gözüken tabletlerde önemli ayrıntılardan birisi de tabi ki ekran boyutu. Kullanım alanınıza en uygun olacağını düşündüğünüz ekran boyutunu belirleyerek seçeneklerinizi daraltabilirsiniz.
 3. 3. İşlemci Performansı Ne Derece Önemli ?

  Tabletlerin hızını belirleyen en önemli etkenlerden biri hiç şüphesiz işlemci performansı. Piyasada bulunan tabletlerde en çok tercih edilen işlemcileri: Qualcomm, MediaTek, NVIDIA ve Apple'ın kendi çiplerinden oluşan 64bit A7 olarak sıralayabilmek mümkün. Her işlemcinin modellerine göre çekirdek adedi ve temel frekans değerleri değişmekte. Tabletinizi seçmeden önce yoğunluklu olarak kullanacağınız programların sistem gereksinimlerini öğrenerek işlemci konusunda karar vermek mümkün.
 4. 4. Satın Alma Tavsiyesi: Casper L20

  8 çekirdekli MediaTek Helio P23 işlemcisi, 7000mah bataryası, 3gb ram ve 64GB belleğiyle ilk adımda bahsettiğimiz birçok uygulamada işinizi görebilecek cinsten bir tablet olduğu için bir de yerli marka olduğu için (pozitif ayrımcılık yaptık burada * Casper'ın L20 tabletini önermek istedik. Marka pandemi süreci evlere kadar teknik servis desteği vererek, satın alma sonrası hizmetleri konusunda da güven veriyor.

  Casper L20'nin özelliklerine detaylıca göz atmak isterseniz: https://www.casper.com.tr/casper-l20-tablet adresine göz atabilirsiniz.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 14 gösterim
 • Toplam Direkt: 94 gösterim
 • Viral Puan: 7,71