272 gösterim
8,50 viral puan

Renk ve Logoların Önemi

ebrumutluay 23.06.2020 saat 12:53
  1. “Aşk” ve “bisiklet” kelimeleri kişilerde nasıl farklı duyguları ortaya çıkarıyorsa, yeşil ve kırmızı gibi renkler de farklı tepkiler yaratır. Hatta aynı renkler farklı insanlarda benzer tepkilere yol açma eğilimi gösterir. Hepimiz için ortak olan şekiller ve renkler tarafından uyandırılan doğal veya evrensel ilişkiler vardır: Örneğin, yatay bir çizgi sabit ve çapraz bir çizgi dinamiktir. Kırmızı sıcak ve ateş dolu, mavi ise serin bir renktir.
  2. Markalar anlamları renk ve logoları ile ifade eder. Markanızın renkleri, işletmeniz hakkında hayal edebileceğinizden daha fazlasını anlatabilir. Renk psikolojisi, doğru duygular uyandırarak işletmenize güven ve aşinalık kazandırır. Renk, insanların bir marka hakkında en çok hatırladıkları görsel bileşendir, ardından şekiller ve semboller, sayılar ve son olarak da kelimeler gelir. Dünyanın en popüler markalarının logoları ile güçlü bir ilişki kurması şaşırtıcı değildir. Renkleri, üzerlerinde herhangi bir metin bulunmadığında bile markalarını yansıtmaya meyillidir.

    Renklerin markalar ve tüketiciler üzerindeki etkileri hakkında detaylı bilgi için ise şu yazıya göz atabilirsiniz: https://www.halkbankkobig...ler-ve-markalar-2748.html

Yorumlar

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 1 gösterim
  • Toplam Seed: 32 gösterim
  • Toplam Direkt: 239 gösterim
  • Viral Puan: 8,50