499 gösterim
3,99 viral puan

İş Hayatında Başarılı Olma Yolları

MerakliYazar 11.08.2020 saat 12:20
 1. 1. Değer Yaratın

  En başarılı insanlar, tutkulu oldukları, yetenekli oldukları ve dünyanın ihtiyaç duyduğu şeylere yani tutku, beceri ve değerin kesişimine odaklanır. Beceri, genellikle yeterli tutkuyla geliştirilebilir, bu nedenle odak tutku ve değer üzerinde olmalıdır.

  2. Değişimlere Açık Olun

  Değişime açık olun; dünya daha hızlı değişiyor ve uyum sağlayamayanlar geride kalıyor. İş yerinde birçok farklı şeyi denemeye açık olun, neyde daha başarılı olacağınızı denemeden bilemezsiniz.

  3. Pes Etmeyin

  Vazgeçmeye karar verdiğiniz, yaşadığınız sıkıntılara değip değmeyeceğini sorduğunuzda zor zamanlar olacaktır. Ancak kararlılık, kazananları diğerlerinden ayıran en temel şeydir. Yaptığınız şeyi seviyorsanız ve işiniz temel düzeyde olduğunuzla uyumluysa, sıkıntılarla baş etmenin daha kolay olacağını göreceksiniz.

  4. Hata Yapmaktan Korkmayın

  Korku, kariyerde de hayattaki gibi birçok formda bulunur. Hata yapma korkusu, üretkenliği azaltan ve yaratıcılığı engellemeye yol açar. Reddedilme korkusu, insanların daha az şey istemelerine ve dolayısıyla daha az kazanmalarına neden olur. Eleştiri korkusu, insanların fikirlerini paylaşmalarını engeller. Başarısızlık korkusu ise insanları denemekten bile alıkoyar. Bu yüzden, konfor alanından çıkmak ve korkulardan arınmak gerekli.

  5. Kendi Kendinizi Motive Edin

  İşvereninizden, patronunuzdan veya başka herhangi birinden motivasyon aramayın. Dahili olarak motive olun. İş dünyasında ve yaşamda en başarılı insanlar, birinin onları zorlamasını beklemekten ziyade kendilerini itenlerdir.

  İş hayatında başarıya ulaşmanızı kolaylaştıracak tüyolar için: https://kulturveyasam.com...ylastiracak-9-aliskanlik/

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 125 gösterim
 • Toplam Direkt: 373 gösterim
 • Viral Puan: 3,99