525 gösterim
6,56 viral puan

Çalışma Hayatına Yeni Atılacaklara Tavsiyeler

Çalışma hayatına atılmak ilk bakışta korkutucu gelebilir. Yeni bir çalışma yeri, yeni insanlar ve yeni kurallara alışmak gözünüzde büyüyor olabilir fakat sizin için hazırladığımız 5 tüyo ile bunların üstesinden kolaylıkla geleceğinizden emin olabilirsiniz.
MerakliYazar 31.08.2020 saat 17:23
 1. 1. Soru Sormak Ve Yardım İstemekten Çekinmeyin

  Kimse ilk gününüzde sizden her şeyi bilmenizi beklemiyor, bu nedenle sorularınızı sorun veya ihtiyacınız olduğunda yardım isteyin. Bir işi yanlış şekilde tamamlamadan önce açıklama istemenizin daha iyi olacağını unutmayın. İş arkadaşlarınızı dinleyin, sorular sorun ve ekip liderinizle açıkça iletişim kurun.
 2. 2. İnisiyatif Almaktan Çekinmeyin

  Çoğu durumda, işin başlangıcında, özellikle işteki ilk gününüzde size az miktarlarda verilecektir. Büyük bir yükünü taşımaya hazır olduğunuzda inisiyatif alın ve daha fazla görev isteyin.
 3. 3. Mesai Saatlerinde Kişisel İşlerinizi Minimumda Tutun

  Araştırmalar, hemen hemen herkesin mesai saatleri içinde e-postaları kontrol etmek, akşam yemeği rezervasyonları yapmak, mesajlaşmak, online alışveriş yapmak gibi bir miktar kişisel yaptığını gösteriyor. Kişisel bir arama yapmanız veya başka bir şeyle ilgilenmeniz gerekiyorsa, hızlı, dikkatli bir şekilde yapın ve mümkünse bunu cep telefonunuzdan yapın.
 4. 4. Kendinize Bir Hedef Belirleyin

  İleriye baktığınızda, kendiniz için hedefler belirleyin ve sonra bunları başarmak için çabalayın. Hedef listenizi birkaç ayda bir gözden geçirin. Bir işin ilk üç ayında sizin için önemli olan, altı aydır bulunduğunuz zamandan farklı olacaktır.
 5. 5. İş Ağınızı Geniş Tutun

  Çalışırken, personel toplantılarına, organizasyon ve konferanslara katılarak kilit insanlarla ağ kurmaya çalışın. Yeni bir işte bile, ağınızı sürekli yönetmeli ve büyütmelisiniz. İş görüşmesinde dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi edinmek için ise bu yazıya göz atabilirsiniz: https://kulturveyasam.com...giymeli-nasil-davranmali/
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 80 gösterim
 • Toplam Direkt: 443 gösterim
 • Viral Puan: 6,56