286 gösterim
11,00 viral puan

Bize Her Gün Hayvanları Koruma Günü!

nursultansaydan 08.10.2020 saat 11:46
 1. 1.

  4 Ekim bildiğiniz üzere Hayvanları Koruma Günüydü. Hayvanlara yönelik eziyetin ve kötü muamelenin devam ettiği günümüzde, 4 Ekim tarihi hepimize hayvanlara karşı sorumluluklarımızı hatırlatması yönünden büyük anlam taşıyor.

  Dünya genelinde maddi kazanç, eğlence, moda veya gelenekler uğruna birçok hayvan eziyet görerek canından oluyor. Öte yandan bilinçli hayvan dostları ise hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve daha iyi koşullarda yaşamalarını sağlamak amacıyla mücadele ediyor. Hayvan severler aynı zamanda yok olma tehdidi altında bulunan binlerce canlı türüne de dikkat çekerek farkındalık yaratıyor.

  Son senelerde hayvan sever bireylerin başlattığı bu farkındalık hareketi dev markaları da etkiledi. Örneğin Türk Hava Yolları’nın kargo markası olan Turkish Cargo, “Mission Rescue” isminde bir farkındalık hareketi başlattı. Turkish Cargo, depresyondaki sirk aslanlarının ve kızıl akbabanın eve dönüş hikayesini anlatan videolar ve içerikler paylaşarak sürdürülebilir bir gelecek ve hayvan hakları konusunda önemli bir farkındalık yarattı. Mission Rescue ile ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki linkten edinebilirsiniz.

  https://www.turkishcargo..../hakkimizda/missionrescue

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 26 gösterim
 • Toplam Direkt: 259 gösterim
 • Viral Puan: 11,00