191 gösterim
23,88 viral puan

Uyanış Büyük Selçuklu 5. Bölüm İncelesi

nhaber 27.10.2020 saat 22:35
 1. bu beşinci bölüm en güzel şuana kadar ki en özel bölümdü. Duygudan duyguya geçtim bi sahnede gururlanıp diğer sahnede heyecanlanıyorum en iyi sahnelerden biri bence de Nizamülmülk'ün cenk ettiği sahneydi. Melikşah'ın verdiği ayarlar ve beylik lafları ise ayrı etkileyici.

  Hep söylüyorum dizi diğer tarihi diziler gibi değil sadece entrika üzerine kurulu değil. Gerçekten savaş saray ve oba üçgeninde çok hareketli bir şekilde devam ediyor. Diyorum bu bölüm şimdiye kadarkilerin en efsanesiydi ama her yeni bölüm beni ayrı etkiliyor.

  Hasan Sabbah'ın sultanın gözüne girebilmek için baş dâyinin mâlumatını ifşa etmesi senaryo açısından çok iyi kurgulanmış, bravo! Böylelikle Hasan Sabbah'ın esas öyküsü de yavaş yavaş başlamış oluyor. Ayrıca sonunda dahi izleyicileri ters köşe yapabilen bu kadar güzel bir senaryo kurgusu için senaristleri tebrik eder, devamının gelmesini temenni ederim.

  Sencer'in meceradan maceraya atlaması ise ayrı bir olay zaten... Gazaliyi bence öldürmeyecek orada Nizamülmülk oku atacağı yeri işaret etti. Oyunculuklarda sanki artık tam olmaya başladı mzüiklerde ve ara şiirsel girizgahlar çok iyi...

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 3 gösterim
 • Toplam Seed: 8 gösterim
 • Toplam Direkt: 180 gösterim
 • Viral Puan: 23,88