146 gösterim
8,59 viral puan

Cinsel Gücü Arttıran Besinler

Sağlıklı bir cinsel hayat için sağlıklı beslenmek şart fakat bazı yiyecekler bu konuda daha fazla fayda sağlamakta. Peki hangi yiyecekler cinsel performansı arttırır, cinsel isteğin artmasını sağlayan yiyecekler hangileri? Doğal yollarla mı arttırmalıyız takviye mi kullanmalıyız gibi gibi sorular uzayıp giderken gelin beraber karar verelim.
melihates1245 08.12.2020 saat 17:57
 1. Cinsel gücü arttıran besinleri sıralayalım ilk olarak;

  HAVYAR
  Uzun yıllardır afrodizyak olarak kullanılmaktadır. İçerdiği çinko miktarı nedeniyle erkeklik hormonlarının yapımını artırır. Çinkonun aynı zamanda sperm kalitesini de artırdığı belirlenmiştir.
  GREYFURT
  Cinsel gücü artıran bir meyvedir. Greyfurt suyu daha da etkilidir.
  PEKMEZ
  Pekmezde bulunan minerallerin en önemlileri demir, kalsiyum ve potasyumdur. Tahinle alınması etkisini artırır. Demir, vücutta, başta kırmızı kan hücrelerinin bileşiminde yer alarak oksijen taşıma fonksiyonu görür. Kişinin enerjisinin ve cinsel gücünün artmasını sağlar.
  FINDIK
  Lif, protein ve vitamin bakımından zengindir. Enerji verir ve cinsel gücü artırır.
  SARIMSAK
  Kokusu ağır olmasına rağmen vücuttaki kan akışını hızlandıran sarımsak özellikle erkekler için çok iyi. Yemeklere biraz sarımsak katmanın bile yararı oldukça büyük.
  BAL
  Bal içinde bulundurduğu boron minarelleriyle kadınlarda östrojen hormonunu dengeler. Buna ek olarak boron minarelinin erkeklerdeki testosteron hormonunuda dengelediği ve hem erkek hem de kadında cinsel içgüdüyü artırdığı kanıtlandı. Ayrıyeten, içerdiği vitamin B de testosteron hormonuna iyi geliyor.İNCİR
  En eski meyvelerden olan inciri, tarihte çoğu uygarlık kadın cinsel organına benzetirdi. İncildede adı geçen bu meyvenin yapraklarıyla Adem ve Havva mahrem yerlerini örtmüştüler. Kleopatra’nın en sevdiği meyve olan inciri eski Yunanlılar da aşkın ve bereketin sembolü olarak kabul ediyorlardı.
  FESLEĞEN
  Kokusuyla afrodiziyak etkisi yapan fesleğenin vücuda birçok yararları var. Makarna sosunuza fesleğenli bir sos yaptığınız takdirde kalbinizin ritmi hızlanacak!
  AVOKADO
  Cinsellikle ilişkilendirmek için avokadonun sadece şekline bakmak yeterli. Eski Aztek uygarlığı avokadoya ağaçta çift halinde asılı durduğu için “testis ağacı” diyorlardı. Folik asit, vitamin B6 ve potasyum açısından zengin olan avokado bunun yanında bağışıklık sistemini de kuvvetlendiriyor.
  KAYISI
  A vitamini ve potasyum bakımından çok zengindir. Fazla tüketildiğinde sindirim sisteminizin hızla çalışmasına yardımcı olur. Kasların ve beynin daha düzenli çalışmasını ve daha az yorulmasını sağlar; cinsel gücü artırır.
  HAVUÇ
  Yoğun A vitamini içerir. Kuvvetlendirir, güçlendirir ve cinsel gücü artırır.
  MERCİMEK VE KURU BAKLAGİLLER
  Protein, yağ, karbonhidrat ve liften B1 vitamini, sodyum, kalsiyum, demir, mineraller içerir. Zekâyı geliştirir ve zekânın cinsellik üzerindeki etkisi tartışılmazdır.
  GİNSENG
  Geleneksel Çin ve Güney Amerika tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir köktür. Bir araştırma ginsengin cinsel isteği ve birleşme kapasitesini artırdığını ortaya koymuştur. Bu etkilerini sinir sistemi ve yumurtalıklar üzerinden gösterirken penis bölgesine gelen kan damarlarını da etkileyerek erkeklerdeki ereksiyon kalitesini de artırabilmektedir.
  ÇİKOLATA
  Saf kakao doğada bulunan en etkileyici afrodizyakların başında geliyor. Beyinde “Aşk kimyası” olarak bilinen PEA enzimi bakımından zengin olan çikolata, heyecan, cazibe ve mutluluğu artırıyor.
  BADEM
  Eski zamanlardan beri doğurganlılıkla bağdaştırılan badem ayrıca kokusuylada kadınlarda tutkuyu tetikliyor. Araştırmacılara göre ise, vitamin E, magnezyum ve liflerin bulunduğu bademi kadın erkek herkes tüketmeli.

  Şimdi gelelim yaşamın gerçeklerine. Hiç birimiz bunlara dikkat edecek vakti bulamıyoruz, bu listede olan bir çok şeyi sevmiyoruz yemiyoruz ya da bazılarını denedik ama yeterli etkiyi alamadık istediğimiz sonuca ulaşamadık. Bu durumda da takviye gıdaları tercih edebiliriz ama burda önemli kriter bilmediğimiz ürünleri kullanmak yok. Bu konuda doğal içeriğe sahip ve performansı en bilindik Kyani Nitro ürünleri var ama öncelikle doktorunuza danışın sonrasında kullanın.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 3 gösterim
 • Toplam Seed: 17 gösterim
 • Toplam Direkt: 126 gösterim
 • Viral Puan: 8,59