186 gösterim
46,50 viral puan

Mali Müşavir Görevleri

benaykut 27.07.2022 saat 13:31
 1. 1.

  Küçük ve büyük işletmelerin muhasebe kayıtlarına ilişkin tüm prosedürlerle yakından ilgilenen mali müşavirler, aynı zamanda danışmanlık hizmetleri ile de şirketlerin yasal mevzuatlara uygun şekilde hizmet vermelerine olanak sunarlar. Muhasebeci mesleğini bilen pek çok kişinin merak ettiği mali müşavir görevleri, muhasebecilerin verdikleri hizmetin daha kapsamlı haliyle mükellef olan işletmelere sunuluyor.

  Her işletmenin mevcut defterine mali müşavir görevleri gereği gelir ve gider kalemlerini eksiksiz şekilde kaydetmektedir. Bordro hizmeti vermesi halinde ise şirket çalışanları için SGK beyanı hazırlamak da görev ve sorumlulukları arasında yer alıyor.

  Mali Müşavirin Sorumlulukları Nelerdir?

  İşletmelerin finansal birçok konuda danışan niteliğinde bir hizmete ihtiyaç duymaları yasal işlemlerin kusursuz bir şekilde faaliyete geçmesine olanak sunar. Bu konuda oldukça önemli bir yere sahip olan mali müşavir görevleri genel itibariyle finansal gizliliği ve sürekliliği sağlayan bir meslektir.

  Son yıllarda teknoloji çağına etkin bir şekilde ayak uydurmak muhasebe sektörü içinde söz konusu olmuş ve dijital birçok program mali müşavirlerin ve mükelleflerin işlerini kolay hale getirmiştir.

  http://www.mehmetbati.com/
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 4 gösterim
 • Toplam Direkt: 181 gösterim
 • Viral Puan: 46,50