3.465 gösterim
27,50 viral puan

Efsanevi futbolcular Bitlis'te!

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Futbolun Ustaları Geleceğin Yıldızları ile Buluşuyor” projesi kapsamında Tanju Çolak, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı, Ali Gültekin ve Ogün Temizkanoğlu, Bitlis’in Tatvan ilçesindeki gençlerle bir araya gelerek, gençlik ve spor hakkında sohbet ettiler. !
ihabotihabot 06.11.2014 saat 17:51
 1.  

  Tatvan Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki program öncesinde konuşan Tanju Çolak, Tatvan’da olmanın mutluluğunu dile getirerek, projenin amacı Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki gençleri kucaklamak, heyecan yaşatmak, mutlu etmek, sohbet etmek ve dertleşmek olduğunu söyleyerek, projenin önemli ve güzel bir anı olduğunu belirtti.

  Gençlere tavsiyelerde bulunan Ali Gültekin, “Kimi şarkı söylemeyi sever, kimi spor yapmayı sever. Önemli olan yapılan işi sevmektir. Sevilen şeyi yapmaktır. Bizler mahallede 3-5 kişi toplanıp futbol oynardık. Bu işe yönelirdik ve bunu severek yapardık. Yerel anlamda da mutlaka işin başındaki insanların gençlere destek olması lazım. İmkanların eşit olarak sunulması ve arttırılması lazım. Bunlarla ilgili bize düşen görevleri biz de bu süreçte alıyoruz. Önemli olan bu işleri yapabilme gayretidir. Bizler bu elektriği görüyoruz. İnşallah sizlere de bu şekilde yansır” dedi.

  Tatvan’daki gençler için spor alanları oluşturmaya çalıştıklarını belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ise, “Başarılı çocukların ve gençlerin başarılarının yolu beden eğitiminden geçer” dedi.

  Geniş sosyal aktiviteleri olan bir gençlik merkezi projelerinin olduğunu hatırlatan Erkan, amaçlarının gençler için ulaşımı kolay ve yürüme mesafesinde spor tesisleri oluşturmak olduğunu belirterek, spora yapılan en büyük katkının spor yapmak olduğunu, çok daha sağlıklı ve çok daha başarılı nesiller oluşturarak, çok daha mutlu bir toplum oluşturabilmenin inancı içinde olduklarını söyledi.

  Ardından, efsane futbolculara Ahlat bastonu ve çeşitli hediyeler verildi.

  Kültür merkezindeki programın ardından efsane futbolcular Tatvan Şehir Stadında hem öğrencilere futbol topu dağıttı hem de gençler ve çocuklarla çift kale maç yaptı.

  HAKAN OKAY
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 126 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.329 gösterim
 • Viral Puan: 27,50