3.281 gösterim
20,64 viral puan

Engelliler parkı açılışında duygu dolu anlar!

Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği'nin (EBED) Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla engelli çocuklar için kurduğu oyun parkının açılışında duygu dolu anlar yaşandı. !
ihabotihabot 09.11.2014 saat 08:42
 1. Parkın açılış töreninde engelli çocuklar ilk defa salıncağa binerek sallanırken, EBED Başkanı Dilek Kaynak, gözyaşlarına hakim olamadı.

  Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği (EBED)'nin girişimleri sonucu I. Murat Mahallesi'nde engelli çocuklar için park açıldı. Duygu dolu anların yaşandığı park açılışında ilk defa engelliler için yapılmış salıncağa binen 16 yaşındaki Önder Yılmaz, çok mutlu olduğunu söyledi. Projenin mimarı olan EBED Başkanı Dilek Kaynak ise törende, gözyaşlarını tutamadı.
  Açılışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, engellilerin sabah tek başlarına kentte ihtiyaçlarını karşılayarak, eve dönebiliyorsa o kentin çağdaş ve engelsiz bir kent olduğunu söyledi. Edirne’nin böyle bir kent olmadığını dile getiren Gürkan, "Türkiye’de ve dünyada bir çok kent böyle değil, biz en azından ne olmadığımızın farkındayız. Ne olmadığımız biliyoruz, bu eksikliği kapatmak için daha çok çalışıyoruz. İşte parkları yapabiliyorsunuz, yolları, kaldırımları yapabiliyorsunuz. Ama önemli olan insanların zihinlerindeki engeller, bunun kaldırmayı başardığımız an, Türkiye’de Edirne’de örnek bir kent olacak. Tedavisi devam eden engelli çocuğumuz Önder, ilk kez salıncağa biniyor bu çok önemli şey. Emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.
  Parkın yapılmasında en büyük paya sahip olan EBED Başkanı Dilek Kaynak, konuşmasında duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadı. Parkta oyun malzemelerinin alınmasında yardımcı olan herkese çok teşekkür eden Kaynak, "Çok duygulandım şu an. Edirne halkına, Edirne Valimize, Belediye Başkanımıza ve özellikle de derneğimizde bizim yanımızda olan Cengiz Gültekin’e çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
  İlk defa salıncağa binen Önder Yılmaz ise parkın çok güzel olduğunu belirterek devamını beklediğini söyledi. Belediye Başkanına teşekkür eden Yılmaz, "Hayatımda ilk kez salıncağa biniyorum" dedi.
  Parkın açılışına, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, EBED Başkanı Dilek Kaynak, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Recep Zıpkunkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Esnaf Odaları Başkanı Emin İnağ ve engelli vatandaşlar katıldı.

  TAMER YAVUZ

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 159 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.114 gösterim
 • Viral Puan: 20,64