3.370 gösterim
61,27 viral puan

‘Suriyeli yollarda’ fotoğraf sergisi!

Adanalı fotoğraf sanatçısı Kemal Vural Tarlan’ın, Suriyelilerin mülteci olarak gittikleri yerlerde karşılaştıkları sorunları konu edindiği ‘Suriyeli Yollarda’ fotoğraf sergisi açıldı.!
ihabotihabot 15.11.2014 saat 18:31
 1. Kırkayak Sanat Merkezi’nde görücüye çıkarılan sergide 55 fotoğraf yer alıyor. ‘Suriyeli Yollarda’ fotoğraf sergisini ilk olarak Londra Rich Mix Kültür salonunda sanatseverlerle buluşturan Tarlan, çektiği fotoğraflarla Suriyelilerin hayatlarını kurtarmak için çıktıkları yollarda karşılaştıkları güçlükleri anlatıyor.
  ‘Suriyeli Yollarda’ fotoğraf sergisinin 2 yıl önce başladığını belirten Tarlan, “‘Suriyeli Yollarda’ projesinin fotoğraf sanatçısıyım. Proje yaklaşık 2 yıl önce başladı. Suriye sınırından İngiltere’ye kadar farklı ülkelerde Suriyeli mültecileri takip ettik. Farklı bölgelerde Suriyeli mültecileri fotoğrafladık” dedi.

  Farklı sanat dallarının iç içe geçtiği bir sergi açtıklarını dile getiren Tarlan, “Sergiyi ilk başta Londra’da ondan İstanbul’da ve dün de Berlin’de açıldı. Biz Suriyeli mültecilerin peşinden giderken mülteci olma duygusunu ve insanların yaşadıklarını fotoğraf ve sanatla anlatmaya çalıştık. Sergimiz bir yönüyle vicdani bir sergi. Sınırın farklı bölgelerinde fotoğraflar alındı. Fransa ve İngiltere’de de fotoğraflar çekildi. Sergimiz bölüm bölüm sergileniyor. Kırkayak Kültür Merkezi’nde 55 fotoğraflık bir sergi açtık. İleriki günlerde Türkiye ve Dünya’nın farklı bölgelerinde sergimiz açılacak” diye konuştu.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 55 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.307 gösterim
 • Viral Puan: 61,27