3.686 gösterim
9,67 viral puan

37 yıllık efsane tekrar yollarda!

Sahibi tarafından terk edilen ve hurdaya ayrılan otomobili satın alıp tekrar orijinal haline dönüştüren Mehmet Kıyan, 1977 model klasik otomobilini görücüye çıkardı. !
ihabotihabot 16.11.2014 saat 10:24
 1. Kahramanmaraş Yeni Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren mobilyacı Mehmet Kıyan’ın klasik otomobil merakı eski bir efsanenin yeniden doğmasına nende oldu. İlk sahibi tarafından hurdaya ayrılan otomobili satın aldığını belirten Mehmet Kıyan, “Otomobilimi ben altı yıl önce aldım. Otomobilin ikinci sahibiyim. Bu araba daha önce tanığım bir hocamızdaydı. Otomobili aldığım an itibariyle yenileme çalışmalarına başladım. Bir yıl süren parça temini ve 8 ay süren bir çalışma sonrası sınıfının nadide bir parçası haline geldi. Bilindiği üzere eski otomobillerin ustası da kalmadı. Kardeşlerimde yeni sıfır araçlar var ama ben eski otomobillerden ayrı bir keyif alıyorum. Otomobilin her cıvatası kontrol edildi. Otomobilim şimdi fabrikasından çıktığı orijinal haliyle tekrar yollarda. Şimdi otomobilimi evin önüne park ediyorum ama gözüm sürekli dışarıda. Park alanından bir ses gelse hemen kontrol ederim. Neden, bu tarz klasiklerde aldığınız keyfi yeni nesil araçlarda bulmak çok zor” dedi.

  Otomobiline 20 bin TL verilmesine rağmen satmayı düşünmediğini kaydeden Kıyan, klasik otomobilini çocuklarına miras bırakacağını söyledi.
   

  MUHAMMET ÖZER
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 381 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.297 gösterim
 • Viral Puan: 9,67