4.016 gösterim
61,78 viral puan

Sınır tanımayan müzik, dostluk köprüsü kuruyor!

Türkiye ile Bulgaristan arasında, müzik/ sanat ile dostluk köprüleri kuruluyor.!
ihabotihabot 21.11.2014 saat 13:21
 1. Tekirdağ / Çorlu Sanat Merkezi - Müzik Derneği ile Kabataş Erkek Liseliler Derneği’nin birlikte düzenlediği, “Sınır Tanımayan Sanat” adlı programa, Bulgaristan’ın ünlü ‘Balet Vale Dans Topluluğu’, Kabataş Erkek Liseliler Folklor Ekibi’ ile Konuk Sanatçılar Soprano Valeriya Peycheva ve Soprano Kremena Krayakolova’nın da eşlik edeceği konserlerde şarkılar, türküler, danslar ve halk oyunları ile iki komşu devlet olan Türkiye ve Bulgaristan arasında müzik ve sanat ile dostluk köprüleri kurulacak.

  Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği Müzik Topluluğu, Türk Halk ve Sanat Müziği ile Rumeli ve İstanbul Türkülerinden oluşan repertuar sunacakları konserde, Bulgaristan’ın ünlü Targovişte Belediyesi Balet Vale Dans Topluluğu da, programda gösteri sunacaklar. Organizasyon kapsamında topluluklar, Çorlu’da ve İstanbul Beşiktaş’ta iki ayrı konser ile müzikseverler ve sanatseverler ile buluşacak...

  Bulgaristan’da verilen konser büyük ilgi görmüştü

  İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen etkinlikler çerçevesinde, geçtiğimiz haziran ayında, Bulgaristan’ın Targovişte şehrinde, Hasan Derya Beyin katkıları düzenlenen, Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği Müzik Topluluğu ile Bulgaristan’ın ünlü ‘Balet Vale Topluluğu’nun verdikleri konser büyük ilgi görmüştü.

  Kurulduğu günden bugüne kadar, gerçekleştirdiği etkinlikler ve aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği, Çorlu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 1985 yılında, Çorlu Müzik Derneği adı ile müzik çalışmalarına başladı. Zaman içinde, Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği adını alan dernek, Hasan Kaya Başkanlığında ve Gülden Kaya şefliğinde, müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

  İlk konser Çorlu’da, ikinci konser Beşiktaş’ta

  Çorlu Belediyesi ve Çorlu Halk Eğitim Merkezi katkıları ile 21 Kasım 2014 Cuma günü, Çorlu Eski Kapalı Spor Salonu’ndaki ilk konser, saat 20.00'de başlayacak.

  Beşiktaş Kent Konseyi ev sahipliği, Beşiktaş Belediyesi’nin katkıları ve Kabataş Erkek Liseliler Folklor Ekibi’nin de eşlik edeceği ikinci konser 23 Kasım 2014 Pazar günü, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde yapılacak, konserin başlama saati 19.00.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 13 gösterim
 • Toplam Seed: 65 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.938 gösterim
 • Viral Puan: 61,78