4.288 gösterim
42,46 viral puan

Şaşkın hırsızlar tutuklandı!

Konya’da tanınmamak için başlarına kar maskesi takmalarına rağmen yüzlerini açık bırakınca yakalanan hırsızlar tutuklandı. Zanlıların il merkezi ve 5 ilçede 27 hırsızlık olayına karıştığı belirlendi. !
ihabotihabot 21.11.2014 saat 14:42
 1. Konya il merkezinin yanı sıra Çumra, Kadınhanı, Bozkır, Hadim ve Sarayönü ilçeleri ile bazı mahallelerde cami, market, tekel büfesi ile fırınlardan faili meçhul hırsızlık olaylarının yaşanması üzerine şüphelilerin peşine düşen güvenlik güçleri araştırmalarını yoğunlaştırdı. Sarayönü ilçesi Ladik Mahallesi’nde 11 işyerinin bir gecede soyulması üzerine Konya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerinden işyerlerine kar maskeli 2 şüphelinin girdiğini belirledi. Tanınmamak için kar maskesi takan şüphelilerin işyerlerine girerken yüzlerini açıkta bırakması güvenlik kameralarına yansıdı.

  Dışarıya çıkarken kar maskesi ile yüzünü kapatan şaşkın hırsızlar, görüntülendiklerinden habersiz kiraladıkları otomobille kaçtı. Şahısların Konya il merkezine geldiğinin belirlenmesi üzerine Konya Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Mehmet Dede S. (22) ve İbrahim Y.’yi (22) kiraladıkları otomobilde çaldıkları 4 bin TL değerinde sigara, 247 lira bozuk para 1 cep telefonu elektronik eşyalar ve hırsızlıkta kullandıkları malzemelere birlikte yakaladı. Hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edilen 2 kişi, mahkemece tutuklanarak Konya E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

  H. İBRAHİM PARLAK
  KONYA

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 20 gösterim
 • Toplam Seed: 101 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.167 gösterim
 • Viral Puan: 42,46