3.928 gösterim
83,57 viral puan

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: ‘Oynayamayan gelin 'yerim dar' dermiş’!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT iddialarıyla ilgili, "Anadolu’da bir söz var ‘oynayamayan gelin yerim dar’ dermiş. Liderlik yapamıyor, parti parçalara ayrılacak durumda. Bu parçalanmadan dışarıdaki bir aktörü sorumlu tutarak kendisini kurtarmaya çalışıyor" dedi.!
ihabotihabot 21.11.2014 saat 20:47
  1. Başbakan Ahmet Davutoğlu Irak ziyareti dönüşünde Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun MİT'in içerisinde CHP ile ilgili ayrı bir birim olduğu yönündeki iddialarına ilişkin şunları söyledi:
    "Elinde bir delil varsa çıksın söylesin. Yoksa delil olmadan Türkiye Cumhuriyeti kurumlarını yıpratmaya çalışmasın. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Kılıçdaroğlu ispata davet ediyorum. Neden böyle bir açıklama yapmayı hissetti. Parti içinde her gün farklı bir ses çıkıyor. Kılıçdaroğlu’nun liderliğini ciddiye alan yok. Anadolu’da bir söz var ‘oynayamayan gelin yerim dar dermiş’ Liderlik yapamıyor, parti parçalara ayrılacak durumda. Bu parçalanmadan dışarıdaki bir aktörü sorumlu tutarak kendisini kurtarmaya çalışıyor. Her iddiada bulunabilir ama bizim devletin kurumlarını yıpratmaktan uzak durmalı. Kendi Milletvekil Rıza Türmen diyor ki ‘biz yeteri kadar karışığız MİT’e ihtiyaç mı var’. Arada sırada CHP Genel Merkezi’ne gitsin, milletvekillerini toplasın. Bu kadar arasında ben bütün milletvekillerimizle bir araya geliyorum. Başkasını suçlayacağına oturup ev ödevini yapsın. Liderlik böyle olunmaz. Her gün yeni ithamlarda bulunarak gündem değiştirmeye çalışmak basit bir davranış. Dersim olayında alamadığı ilkesel tutumu alsın. Kendi partisi ile ilgilensin. Önce liderliğini göstersin sonra devlet kurumlarını hedef alacak tavır alsın. O zaman konuşuruz. Kesinlikle bu iddialar doğru değil.”
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 3 gösterim

  • Toplam Viral: 18 gösterim
  • Toplam Seed: 47 gösterim
  • Toplam Direkt: 3.863 gösterim
  • Viral Puan: 83,57