4.959 gösterim
110,20 viral puan

Kılıçdaroğlu, Erzurum’da!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) CHP’yi bölmeye çalıştığı iddialarına yönelik MİT’i Alman Gizli Servisi Gestapo’ya benzeterek, “Devlet kurumları devlet için çalışsın, iktidar için değil” dedi.!
ihabotihabot 22.11.2014 saat 10:51
 1. Bugün sabah saatlerinde THY uçağıyla Erzurum’a gelen Kılıçdaroğlu havalimanında çok sayıda partili tarafından karşılandı. Uzunca bir araç konvoyuyla şehir turu atarak CHP Gençlik Kolları Merkezinin açılışını yapan Kılıçdaroğlu gençlik kolları mensuplarıyla bir süre sohbet etti. Daha sonra gazetecilere MİT’in CHP’yi bölmeye çalıştığı yönündeki iddialara cevap veren Kılıçdaroğlu MİT’i 1934 yılında Alman devletine değil de Alman hükümetine hizmet için kurulduğunu öne sürdüğü gizli servis Gestopa’ya benzetti. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
  “Cumhuriyetin değerlerini savunan AKP’nin karşısında tek bir parti var o da CHP Siyasi partiler devleti yönetmek için iktidara gelirler. Devlet olmak için değil. Ama Adalet ve Kalkınma Partisi şu an bir devlet partisi gibi. Devletin kurumları devlete değil AKP’ye hizmet ediyorlar. Bunlardan birisi de MİT içerisindeki bir gruptur. Yasa ile kurulmuştur. Biliyorsunuz Almanya da Gestapo da yasayla kurulmuştur. Gestapo’nun özelliği Alman devletine değil Alman hükümetine hizmet ediyordu. MİT, bir siyasal partiyi nasıl karıştırırım, bu çaba içerisine girmesin.”

  AHMET AKBUĞA - E.MEHMET YILMAZ
  ERZURUM

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 45 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.904 gösterim
 • Viral Puan: 110,20