5.649 gösterim
16,86 viral puan

Zihinsel engelli Davut'un acı hikayesi!

Kastamonu’da kaybolduktan sonra 9 gün boyunca dere yatağında su içerek hayatta kalabilen zihinsel engelli adam, zatürreye yakalanarak hastaneye kaldırıldı.!
ihabotihabot 22.11.2014 saat 11:04
 1. Kastamonu’nun İnebolu ilçesine bağlı Durupınar köyünde hayvan otlatırken ormanlık alanda kaybolan zihinsel engelli Davut Arslan (43), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Jandarma ekipleri tarafından 9 gün sonra dere yatağında bitkin halde bulundu. Bulunduğunda vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar oluştuğu gözlenen Davut Arslan, zatürreye yakalanarak hastaneye kaldırıldı. Davut Arslan’ın vücudunda oluşan yaraların kapanması için başlatılan ilaç tedavisi de sürüyor.
  Kardeşi Davut Arslan ile birlikte hayvan otlatmaya gittiğini belirten Fatma Arıcı, “5 dakika oturduk. Biz otururken inek kaçtı. Ben kalkıp inekleri çevirmeye gittim. Geldiğimizde, kardeşimin gittiğini gördüm. Ondan sonra Davut diye bağırarak kardeşimi aramaya başladım. Davut’un hiçbir şekilde sesini alamadım. Bana ses vermedi. Daha sonra Davut’u her yerde aramaya başladım. Bir süre kendi başıma aradıktan sonra jandarmaya haber verdim. Eşimi aradım. Eşim çarşıdaydı, yanıma gelip birlikte aramaya başladık” dedi.
  Kardeşi Davut’u kaybolduktan sonra 9 gün boyunca her yerde aradıklarını ifade eden Fatma Arıcı, “Çarşamba günü Manastır Köprüsü'nde görüldüğünü söylediler. Aradık fakat bulamadık. Daha sonra kimse görmedi. Hep ormanlık alanda, dağlık yerlerde aradık. Bulunduğu gün, bir ağabeyimizin köyüne giderken gördüğünü söyledi. Jandarma ile birlikte gidip aramaya başladık. Bölgede ararken çayda, ormanlık alanda perişan halde bulduk” diye konuştu.
  Kardeşi Davut’un ormanlık alanda yaşadıklarını anlatamadığını aktaran Fatma Arıcı, “Anlatamıyor, ‘Sana bir şey mi saldırdı’ diyorum, bir şey söylemiyor. Domuzun saldırdığını söyledi ama domuzun saldırısına benzemiyor. Başka bir hayvanın saldırısına benziyor. Domuzun saldırısını biliyorum, domuzun saldırısı böyle olmaz. Kardeşimin kaybolması çok kötü oldu, insanın ömründen ömür gidiyor. Bulduğumuzda da ömrün geri geliyor. Bulunduğunda sesimi duyunca tabii ki korktu, ağlamaya başladı, sarıldı bana, komutanımıza da sarıldı ve ağladı” dedi.
  Öte yandan, Kastamonu’da son zamanlarda sıkça ayı saldırısı meydana gelmesi nedeniyle Davut Arslan’ın ayının saldırısına uğramış olabileceği belirtiliyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 20 gösterim
 • Toplam Seed: 335 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.294 gösterim
 • Viral Puan: 16,86