5.275 gösterim
77,57 viral puan

Atalay: 'Kılıçdaroğlu hiç olgunlaşmamış'!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay, "Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olarak söyle bir özeliği var: Hiç olgunlaşmamış. Dosyalar önüne geliyor. Büyük açıklamalar yapıyor ama sonra kof çıkıyor" dedi.!
ihabotihabot 22.11.2014 saat 12:15
 1. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, "Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olarak söyle bir özeliği var: Hiç olgunlaşmamış. Dosyalar önüne geliyor. O bunları çok ciddiye alıyor. Büyük açıklamalar yapıyor ama sonra kof çıkıyor" dedi.

  Partisinin Samsun-İkadım ilçe kongresine katılmak üzere Samsun'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Sevgi Kafe’de gerçekleştirdiği kahvaltı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile ilgili açıklamaları hakkında konuşan Beşir Atalay, "Kılıçdaroğlu öyle bir açıklama yaptı ama o genel ifadelerin dışında hiç özel bir ifadesi ya da cümlesi yok. Yani hangi gerekçeye dayandırıyor. Ellerinde hangi veri var. Öyle bir kanaatte nasıl vardılar? O tür bilgiler olmalı ki bizde bilmeliyiz. Kamuoyuna yaptığı açıklamada sadece genel bir ifade 'MİT, CHP'yle ilgili çalışma yapıyor' diye. Şimdi, Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olarak söyle bir özelliği var: Genel başkan olmadan da o tür dosyalar önüne geliyordu. Hiç olgunlaşmamış. İçi boş bazen. Dosyalar önüne geliyor, o bunları çok ciddiye alıyor. Büyük açıklamalar yapıyor. Ama sonra kof çıkıyor. Yani o kadar çok örneği var ki bunun yine öyle bir dosya veya bir bilgi birilerini önüne getirdi zannediyorum. O da fazla inceleme yapmadan bir de kamuoyunda bir karşılığı olacağını düşünerek böyle bir açıklamada bulundu. Bu çok ciddi bir suçlamadır. Bunun üzerine gitsinler ve veri versinler, açıklasınlar. Genel ifadelerle bunlar inandırıcı olmuyor. Benim için bunun hiç bir inandırıcılığı yok" diye konuştu.

  HDP'nin sekretarya ve çözüm süreci ile ilgilide sorulara cevap veren Atalay, "Bunları hükümete soracaksınız. Şu anda ben bakan değilim. O işleri yürüten de değilim. Hükümet bir açıklama yaptıktan sonra onu teyit eder şekilde açıklama yaparız. Samsun'da olmaktan da hele ki böyle çılgın bir havada olmaktan gayet memnunum" ifadelerini kullandı.

  Atalay kahvaltı sonrası partisinin İkadım ilçe kongresine katılmak üzere İlkadım Sosyal Tesisleri’ne geçti.
  Atalay’a kahvaltıda Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Yeni, Tülay Bakır ve Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile partililer katıldı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 68 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.197 gösterim
 • Viral Puan: 77,57