81.901 gösterim
1,94 viral puan

1 Kasım Öncesi Ülkücülerin Sandığa Gitmeden Önce Akıllarında Bulundurması Gereken 12 Türkiye Gerçeği

Ülkücü kardeşlerimizin neyin ne olduğunun farkına varıp 1 Kasım'da sandık başına bu şekilde gitmesi lazım. Ülkesini seven ve son 13 yılda ülkenin nasıl şahlandığını gören her vatansever koalisyon ihtimalinden kendini soyutlayacaktır.
VeliEray 20.10.2015 saat 15:04
 1. 1. Öncelikle, Başbuğ Alparslan Türkeş'in iki oğlu da Ak Parti saflarında yer almakta

  Ahmet Türkeş önceki dönemde Ak Parti milletvekiliydi. Tığrul Türkeş ise 1 Kasım seçimlerine Ak Parti listelerinden milletvekili adayı olarak giriyor.
 2. 2. Çözüm Süreci ülkücülere çok yanlış anlatıldı ve negatif bir algıya sebep oldu

  Hedef aslında herkesin dileğiydi. Sorunu dialogla çözüp şehit haberlerinin sonunu getirmek. Ancak, bu süreç art niyetli bir şekilde aktarıldı.
 3. 3. Aslında Ak Parti de ülkücüler de temelde aynı şeyi istiyorlar. PKK'yı bitirmek

  Ak Parti'nin isteği terörün bir an önce son bulması. Keza ülkücülerin de öyle. Ülkücülerin bilmesi gereken ise tek başına iktidar olan bir partinin terör sorunuyla daha sağlıklı bir şekilde baş edebileceği. Sonuçta, PKK'nın deli gibi korktuğu tek iktidar Ak Parti iktidarı.
 4. 4. Ak Parti tek başına iktidar olduğunda terörün bitmesi yakın

  Askerlerin yeni teçhizatları, yerli Atak helikopteri ve teknolojik destekle terörle mücadele artık çok daha kolay. Tek başına bir iktidar bunu rahatlıkla gerçekleştirebilir.
 5. 5. Hiçbir uzlaşmaya yanaşmayan bir yapı ülkeyi nasıl idare edebilir?

  Devlet Bahçeli her şeye "Hayır" derken bu biraz güç gibi duruyor. Özellikle ülke yararına olacak şeylere bile hayır demek ülkücülerin de hak vereceği gibi ileriyi görme konusunda zorluklar çıkartıyor.
 6. 6. MHP'nin oylarında herhangi bir yükselme olmuş gibi durmuyor

  Bu durum genel başkan ve yönetimin tavırlarından dolayı olabilir. MHP an itibariyle tek başına iktidar olacakmış gibi durmuyor. Sabit oy oranını aşacakmış gibi görünmüyor.
 7. 7. Ülkücülerin koalisyon dönemini ve o dönem yaşananları hatırlaması gerekiyor

  Genç arkadaşlar belki hatırlamaz, ancak koalisyon birçok sıkıntı ve krize gebe bir hükümet şeklidir. Bir önceki koalisyonda MHP de vardı. Ancak, ülkenin durumu hiç de parlak değildi. Tek parti yönetiminde bu tarz krizlerin yaşanması mümkün değil.
 8. 8. Geleceğe yönelik yatırımlar ve projeler sekteye uğramamalı

  2023 Türkiye'si için ülke adına hepimizin gurur duyacağı pek çok yatırım var. Bunlar tek parti iktidarı döneminde yapılmaya başlandı ve temelleri atıldı. Koalisyon hükümeti ve çok başlılık 2023 hayallerimizi sekteye uğratabilir. Bunu ülkücüler de istemezler.
 9. 9. Ülkücülerin de hedeflediği her alanda güçlü bir türkiye için tek parti iktidarı elzemdir

  Ülkücüler vatanlarını, ülkelerini seven insanlardır. Bunu tek bir partiyle bağdaştırmak olmaz. Ülkücülük bir parti değil fikir hareketidir, felsefedir. Savundukları fikirleri zaten Ak Parti kuruluşundan beri savunuyor.
 10. 10. Ak Parti Türklüğü dünyaya yeniden tanıttı

  Osmanlı'nın yıkılışından beri hep geri planda kaldık. Ancaki, son 13 yıldır Orta Doğu ve tüm dünyada sözü geçen, lider bir ülke konumundayız. G-20 üyesiyiz. En büyük ekonomiye sahip ülkeler içinde 16.'yız. Yurdunu ve milletini seven bir ülkücü de bunları istemez mi zaten?
 11. 11. Ak Parti'nin de ülkücülerin de İslam'a ve maneviyata olan saygısı

  Gerçek ülkücüler her zaman din ve maneviyata önem vermiştir. Türkiye'de ise Ak Parti'den başka maneviyata bu kadar önem veren, dindar ve ahlaklı bir neslin yetişmesini isteyen başka bir parti bulunmamaktadır. Ülkücülerin bunun farkına varmaları gerekir.
 12. 12. Türk tarihinin en önemli eserleri, Orhun Kitabeleri Ak Parti döneminde korundu ve onarımları yapıldı

  Sadece bunlar da değil, Orhun Kitabeleri'nin bulunduğu bölgede müze, müzeye gidilebilmesi için de 47 kilometrelik Bilge Kağan yolu yapıldı. Sadece kitabelerimiz için Moğolistan'a 21 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Ak Parti'den önce tarihimiz unutulmuştu. Türklüğe hizmet bu değildir de nedir?

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 16.613 gösterim
 • Twitter: 81 gösterim
 • Sözlükspot: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 16.836 gösterim
 • Toplam Seed: 42.225 gösterim
 • Toplam Direkt: 22.840 gösterim
 • Viral Puan: 1,94