10.126 gösterim
16,85 viral puan

TGH! Yeni Nesil Browser RPG

The Great Heist nihayet özerkliğini ilan ederek Popmundo'dan ayrı bir oyun olma özelliğine kavuştu. %100 suç oyunu olan bu rpg, 12 yıldır Popmundo'yu geliştirmekte olan tecrübeli eller de mükemmeleşiyor. Henüz halka açık betası yeni başlayan bu oyuna geç kalmak istemezsiniz!
kirkc 26.03.2016 saat 14:26
 1. Popmundo, TGH nedir?

  Popmundo ana teması müzik olan bir role play (rol yapma) oyunudur. Oyun kategori olarak hayat smilasyonu kategorisine giriyor. Yaklaşık 12 yıldır da ülkemizde epey popüler bir oyun TGH ise popmundo hayatının bir parçası olan suç oyunuydu. Ancak developerlar dev bir adım atarak TGH'yi ayrı bir oyun yapma kararı aldılar. Üstelik popmundo evreniyle ortak bir evren üzerinde! Tek yapmanız gereken thegreatheist.com üzerinden popmundo hesabınızla giriş yapmak ve karakterinizi yaratmak.
 2. 1. Ben Hiç Popmundo Oynamadım, Nasıl Oynanır?

  Tabii sizleri de düşündüm. Sadece bir e-mail adresiyle popmundo ya da tgh'ye kaydolabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey http://www.thegreatheist.com 'a girerek yukarıda göreceğiniz formu doldurmak. Akabinde şifreniz e-mail adresinize gelecek, bu yüzden e-mail adresini doğru girmeniz önemli. Ancak korkmanıza hiç gerek yok! Taciz maili atmıyorlar *
 3. 2. Nasıl Karakter Oluşturacağım? Arayüz Nasıl?

  E-mailinize gelen şifreyle giriş yaptıktan sonra karşınıza bu sayfa gelecek. Ben Türkiye'den örnek bir karakter oluşturdum. Ancak oyun üzerinde birçok ülkeden 49 tane şehir mevcut. Bu da isterseniz bir Charles, bir Victoria olabileceğiniz anlamına geliyor. Memleketinizi seçtikten sonra, memlekete uygun isim kombinasyonları arasından beğendiğiniz bir ismi seçiyorsunuz ve son olarak geriye yaş ve karakterinizin kişisel özelliklerini seçmek kalıyor. Bu sayfada seçtiğiniz bilgileri değiştirmek epey masraflı olduğundan karakterinizi oluştururken üzerinde düşünmenizi tavsiye ederim. Nihayetinde bu oyunu yıllarca oynayacaksınız.
 4. 3. Karakteri oluşturduk. Şimdi ne yapıyoruz?

  1. Kısımda gördüğünüz yerdeki ikonlar sırasıyla mesajlarım, forum ve karakter adı arama tuşlarıdır. Bu tuşlar sürekli işinize yarayacak olan yerlere götürecek sizi. Örneğin foruma sürekli girip, bilmek istediğiniz şeyleri soracaksınız. Bazen sadece muhabbet etmek için foruma gireceksiniz. Buna daha sonra döneceğim.

  2. Kısımda gördüğünüz butonlar ise oyunun genel alanlarına yönlendirecek sizi. Karakter sayfanızda karakterinizin günlüğüne ve ilişkilerine bakabilirsiniz. Şehir sayfasında da gitmek istediğiniz mekanları bulabilirsiniz. Çete sayfası da soygunlarla ilgili kısmı kapsıyor.

  3. Kısım ise daha çok oyun mekaniğini anlamanızı sağlayacak olan yer. Yardım sayfasında oyunla ilgili en temel bilgileri öğrenebileceğiniz detaylı ve özet bilgiler mevcut. Aynı zamanda hata raporlarını da buradan gönderebilir ve yetkili kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

  4. Kısım ise size yol göstermek için tasarlanmış bir araç Siz beyaz bir tavşansınız ve bu araç size harikalar diyarına girişi anlatacak. Takip etmek istemez misiniz?
 5. 4. Tavşanımız Rehberler Kısmına Geldi!

  Burada oyun için gerekli olan temel yetenekleri ve mekanik çalışmaları öğreneceğiz. Örneğin kitap nedir? Nerden alınır? Alınacak yere nasıl gidilir? gibi. Korkmayın! Tavşan size tek tek gösterecek. Çok değil 2-3 saat içinde oyunun temel mekanizmasını sökmüş olacaksınız.

  Sol üst köşede gördüğünüz ise bildirimler kısmı. Size eşya teklif edildiğinde, mesaj geldiğinde, biri arkadaş listesine eklendiğinde ve daha birçok şey olduğunda size bu şekilde uyarı verecek ve üzerine tıkladığınızda gerekli bilgiyi size aktaracak.
 6. 5.

 7. 6.

 8. 7. Nasıl Mekan Değiştiririm?

 9. 8. Karaborsa! Bütün Suçluların Ortak Buluşma Noktası!

  -Blindman: Kendisi her hafta farklı şehirlerdeki karaborsalarda ortaya çıkar ve suçlulara soygunlardan kazandıkları kara para karşılığında eşyalar satar.
  -Kart Satıcısı: Sizlere her perşembe bedava 3 kart verir. Bu kartlar soygunlarda çok işinize yarayacak!
  -Hafıza İmplantı: Yine soygunlardan kazandığınız kara paralarla kendinize hiç yoktan yetenekler satın alabilirsiniz. Pis bir doktor beyninize yetenek yükleyecek!
  -Özel Teslimatlar: Haftada bir gün bütün suçlular buradan bedava eşya alabilirler.
  -Eşya Takası: Blindman'den aldığınız eşyaları burada yarı fiyatına satabilirsiniz.
 10. 9. Peki Ya Çete Sayfası?

  Hücre evi sizi güvende tutacak tek yer. Belediye binasını soyarak elde edebilirsiniz.

  Keşif kısmında soymaya hazırlandığınız mekan hakkında bilgiler yer almaktadır. Çete destesi ise kart satıcısından topladığınız kartları barındırır. Bu kartları soygun esnasında mutlaka kullanmalısınız. Teçhizatlar kısmındaysa çete üyelerinin soygun ekipmanları görülür, bir yerde neyinizin eksik olduğunu daha rahat görmeniz içindir.

  Son kısımda ise çetenin adını değiştirebilir ve üyelerin rollerini değiştirebilirsiniz. Yeni üye alacak ya da çıkaracaksanız yine buradan yapmalısınız.
 11. 10. Hadi Sizinle Bir Soyguna Hazırlanalım!

 12. 11.

 13. 12.

  Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken yukarıda gördüğünüz barın dolmasını beklemek. Sonrasında mekanı soymayı deneyebilirsiniz. Ama hazırlıklı olun, hiç kolay olmayacak! Hem belki hapse düşersiniz...
 14. 13. Daha Fazla Bilgi Almak İsterseniz...

 15. 14.

  Bu başlıklarda sorularınızı yanıtlamak için bekliyor olacağız. Hadi gelsenize!
 16. 15. Bakınız Benim Karakterim!

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 6 gösterim
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 339 gösterim
 • Toplam Seed: 601 gösterim
 • Toplam Direkt: 9.186 gösterim
 • Viral Puan: 16,85