8.128 gösterim
11,34 viral puan

10 Maddede Bağımlılık Yapan Oyun Popmundo!

Duymamış olmanıza imkan olmasa da Popmundo bir Role Playing Game'dir. Yani rol yapma oyunu. Tamamiyle gerçek kişilere karşı oynanan bu oyun dünyanın her yerinden binlerce insanı bünyesinde barındırıyor. Peki, 2004'ten beri hayatımızda olan bu oyun neden hala hayatımızda dersiniz?
kirkc 01.04.2016 saat 11:52
 1. 10. 25 Farklı Dil Desteği

  Size tuhaf gelebilir, ancak dil desteği bu tarz oyunlarda önemli bir yer edinir. +13 üzeri yaş grubuna hitap eden bu oyunda, 60 yaşında dedelerimizi de bulmak mümkün. Hal böyle olunca herkesin ingilizce bilmesini ya da ingilizce bir oyun oynamasını beklemek epey güç.

  Sadece dil desteği de değil, hemen hemen her dilde bir moderasyon kadrosu ve editörün bulunduğunu bilmekte güzel bir ayrıcalık. Hayat similasyonu demiştik, bu oyunda haberler üretebiliyor ve belli başlı elemelerden geçtikten sonra yayımlanışını izleyebiliyorsunuz. Ürettiğiniz haberler listede gördüğünüz her dilde olabileceği gibi, makaleyi inceleyen kişi de sizin yazdığınız dilde inceliyor. Onun dışında bir derdiniz olduğunda derdinizi Türkçe anlatabilmekte güzel bir duygu. Ve belki de en güzel yanı da oyunda değişen her şeyin anında Türkçe'ye ve diğer dillere çevrilmesi sayesinde herkesin her şeyden haberdar olabilmesi.
 2. 9. Herkesin Rahatlıkla Anlayabileceği Arayüz

  Oyunda her şey bu sayfa üzerinde gerçekleşiyor. Bir konuda yetenek geliştirmeniz, verdiğiniz konserler, avladığınız zombiler... Hepsi ama hepsi bu sayfa üzerinde gerçekleşiyor. Gördüğünüz gibi tüm sayfa Türkçe, aradığınızı bulma konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağınız çok açık. Ancak size garanti ediyoruz, bu sayfaya minimum 2-3 sene bakacaksınız...
 3. 8. Farklı Kariyer Seçenekleri!

  Yaklaşık 2000 gündür burada olduğumu düşünürsek, bunun da epey bir etkisi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Sonuçta kendinize bir uğraş ediniyorsunuz ve bu sizin vaktinizi alıyor. Örnek vermek gerekirse, kendinizi birilerinin nikahlarını kıymaya adıyorsunuz. Aylarca sadece nikah kıyıyorsunuz, 1-10-100 derken sıkılıp başka bir kariyere geçiyorsunuz. Aynı şekilde doktorluk, binlerce hasta iyileştirdikten sonra bir anda bırakıp itfaiyeci olabiliyorsunuz. Tüm bunları yaparken aynı zamanda müzisyen ve hatta vali dahi olabiliyorsunuz. Popmundo'da seçenek çok...
 4. 7. Evlenip Aile Kurmak, Çocuklar Yetiştirmek!

  Oyunun en güzel yanlarından biri de bu. Evlenebiliyorsunuz! Kız-kıza, erkek-erkeğe ya da çok eşli evlilikler yapabiliyorsunuz. Çocuk sahibi olabiliyorsunuz ki hamilelik aşaması 49 gün sürüyor. Sonra doğurduğunuz ya da doğurttuğunuz çocukların her sene yaşlanmalarını izliyorsunuz, 1 yılın 52 gün olduğunu düşününce epey uzun bir izleme olabiliyor.

  Benim gibi birinin çocuğuysanız, kardeşleriniz oluyor bir sürü. Baba tarafından kardeşler, anne tarafından kardeşler. Dıdılarının dıdıdıları... Bitmeyen, birbirine bağlandıkça büyüyen bir sülale. Bu oyunu en çekici yapan kısım da sosyal bir platform olarak epey gelişmiş olması.
 5. 6. Aylarca Yetenek Geliştirdikten Sonra Başarılı Konserler Verebilmek!

  Emeklerinizin karşılığını sonunda aldığınızı hissetmek! Çok güçlü bir motivasyon aracı.
 6. 5. Forum ve Forum Muhabbetleri

  Hemen her dilde var olan forumlarda farklı kültürden insanlarla goygoy yapmak. Kimi zaman gerçek hayata taşınacak dostluklar kurmak ve hatta bazen de sevgili bulmak. Bu oyun üzerinde tanışıp gerçek yaşantısında evlenen o kadar çok insan var ki! Tabii, evde kaldıysanız gelin demiyorum buraya. Sadece güzel insanların birbirlerini bulmasına vesile olmuşluğu da çoktur diyorum. Yine de evlenmeyecek olsanız da bu muhabbetlerden geri kalmanızı istemem.
 7. 4. Bigbang'de Derece Alma Ümidi Desem? *

  Bigbang 52 günde bir yapılan müzik şenliğidir. Daha önceden katılacaklarını belirten iddialı birçok grup oyun yılının bir günü Rio De Janario kentinde toplanarak birer konser verirler. Sadece en iyi olanın kazanacağı bir konser! Serin değil mi?
 8. 3. Popopalooza'da Ayakta Kalan Son Sanatçı Olma Hırsı!

  Big Bang farklı olarak, Popopalooza bir büyük konser ya da seçilen yarışmacılar ve finaller ekseninde gerçekleşmez. Bu, Ayakta Kalan Son Sanatçı konseptinde bir yarışmadır ve adı üzerinde, geride sadece bir sanatçı kalana kadar turlar halinde yapılır. Kazananı belirleyecek tur sayısı, kaç sanatçının yarışmaya kaydolduğuna göre fark gösterir.
 9. 2. Kim Kazanıyor Listesinde Kendinize Yer Bulmak!

  Sadece ama sadece en azimli grupların yer aldığı bu listeye ucundan ya da sonundan girmek istemez miydiniz? Hadi kabul edin, birinci olsanız çok hoşunuza giderdi.
 10. 1. Dünya Senesiyle Senede 1 Yapılan Festivale Katılmak!

  Popmundo Festivali bu oyundaki en prestijli organizasyondur. En büyük, en zorlu sanatçıların Popmundo tarihinde kendilerine bir yer edinmek için kapıştığı en büyük ve en zorlu çarpışmadır. Düşünün, 12 seneden fazladır hayatta olan bir oyun ve bu oyun sadece 13 festival gördü. Kazandığınızı hayal edebiliyor musunuz? Bir düşünün *

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 21 gösterim
 • Twitter: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 343 gösterim
 • Toplam Seed: 717 gösterim
 • Toplam Direkt: 7.068 gösterim
 • Viral Puan: 11,34