5.366 gösterim
12,03 viral puan

Panama Belgeleri sızdırılan Mossack Fonseca'ya polis baskını

Panama'da polis hukuk firması olan Mossack Fonseca'ya baskın düzenledi.
hel ios 13.04.2016 saat 10:40
 1. BBC'nin yaptığı habere göre, Panama belgelerinin sızdırılmasının merkezinde bulunan Mossack Fonseca hukuk şirketine Panama'daki genel merkezine polis ve organize suçlar birimi yetkilileri tarafından baskın düzenlendiği ve baskının medyaya duyurulmadan yapılmaya çalışıldığı bildirildi.
  Savcı açıklamasında baskının amacının yasa dışı faaliyetleri olup olmadığını araştırmak, belgeleri ele geçirmek olduğunu ifade etti.
  Merkezi Panama olan hukuk firması Mossack Fonseca'ya ait olan 11,5milyon sayfalık döküman 3 nisan'da "panama papers, panama belgeleri" adı altında medyaya servis edilmişti. gazetelerin belgelerin bir kısmını yayınlamasının ardından Avustralya, Fransa Hollanda İspanya, Avusturya ve Almanya'nın da bulunduğu bir çok ülkede olaylara ilişkin soruşturma açılmıştı.
  Off-shore sirketler üzerinden vergi karçırdığı iddia edilen isimler hakkında yakın zamanda çeşitli ülkelerde de inceleme başlatılabileceği belirtiliyor.
  Sırdırılan belgelerde, Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin'in en yakın arkadaşları, Suriye lideri Beşşar Esad'ın kuzenleri, Çin başkanı Şi Cinping'in akrabaları ve eski uefa başkanı 6 yıl futboldan men edilen Michel Platini'nin de adı geçiyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 14 gösterim
 • Toplam Seed: 446 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.906 gösterim
 • Viral Puan: 12,03