5.343 gösterim
6,18 viral puan

Yaşamı Kolaylaştıran 8 Alternatif

Melih Aslan 10.03.2017 saat 05:09
 1. 1. Koli Bandıyla Tüy Temizliği

  Kıyafetlerde en sık görülen problemlerden biri tüylenmedir. Tüylerden kurtulmanın yolu koli bandı kullanmaktır. Tüyler henüz, topaklaşma ve tiftiklenmeye başlamadığı durumlarda, yüzey üzerine, koli bandı yapıştırıp çekerek, tüylerin büyük bir bölümü bantla alınarak temizlenebilir.
 2. 2. Folyo İle Kumanda Çalıştırma

  2 pil ile çalışan bir kumandaya sahipseniz ve elinizde bir pil varsa alimünyum folyo ile kumandayı çalıştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken pil boşluğunu folyo ile doldurmak. Ancak bu yöntemi sadece idareten kullanabilirsiniz.
 3. 3. Çoraptan Telefon Tutucu

  Spor yaparken telefonunuzu elinizde taşımamak veya cebinizde sallanmaması için, çoraptan bir kol bandı yapabilirsiniz. Çorabın topuk kısmından yukarısı kesin. Kestiğiniz kısmı kolunuzun üst kısmına geçirip katlayın. Katladığınız yere telefonunuzu koyabilirsiniz.
 4. 4. Tek Elle Sırt Fermuarı Kapama

  Normalde uzun bir elbisenin sırt fermuarını tek başınıza kapatamazsınız. Ancak bir çözümü var. Fermuar ucuna bir ip bağlayıp elbiseyi giydikten sonra tek elle sırt fermuarınızı kapatmak çok kolay olacak.
 5. 5. Yumurta Kutusundan Soğutucu

  Laptoplar kullanıma bağlı olarak çok ısınırlar. İşte bu ısınmaya karşı laptopunuzu yumurta kutusu üzerine koyabilirsiniz. Yumurta kutusu içindeki boşluklar sayesinde ısınmayı önleyecektir.
 6. 6. Spor Yaparken Soğuk Su

  Spor yaparken yanınızda taşıdığınız suyun soğuk kalması için küçük bir termos taşımanız gerekiyor. Ancak bu yöntemle termosa gerek yok. Su şişenizin içine azıcık su koyup buzluğa atın. Su buz olduğunda şişenin geri kalanını su ile doldurun. Bu su siz spor yaparken soğuk kalacaktır.
 7. 7. Sıkışan Fermuarlar

  Fermuarlar kullanımdan dolayı bir süre sonra sıkışmaya, tutukluk yapmaya başlar.Sıkışan veya tutukluk yapan fermuara bir miktar kurşun kalem sürün. Kalemin o siyah grafit kısmı fermuara dökülmelidir. Bu sayede orada bir kayganlık oluşturmuş olacaksınız.
 8. 8. Diş Macunu İle Ekran Temizleme

  Akıllı telefonlar Tabletler ya da diğer cihazlar. Hemen hepsinde ekranlar çizilebiliyor. Bu çiziklerden diş macunu ile kurtulabilirsiniz. Diş macununu telefon ekranına dökün ve güzelce ovalayın. Daha sonra temizleyin ve ekran çizikleri onarılacaktır.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim
 • Twitter: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 60 gösterim
 • Toplam Seed: 864 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.419 gösterim
 • Viral Puan: 6,18