3.400 gösterim
8,15 viral puan

Dünya Çevre Gününüz Kutlu Olsun!

Çevremiz her geçen gün biraz daha kirlenirken bu konuda bilinçlenmek oldukça önem arz ediyor.
SelfServis 05.06.2018 saat 21:50
 1. Sağlıklı bir yaşam hepimizin ortak isteğidir. Sağlıklı bir yaşam isterken hep birlikte sanki el ele vermiş gibi dünyayı kirletiyoruz. Kurulan fabrikalar yapılan dev yapılar yok olup giden ormanlık alanlar bunun en güzel kanıtı. Kendimiz için bir şeyler yapıyoruz ama kendimize yarayacak şeylerden feragat ediyoruz. Bilim adamları temiz su ile pek çok sürdürülebilir önerilerinin farkında olan kurumlar çevre konusunda oldukça duyarlı davranıyorlar. Mesela çevre dostu yaklaşımı ile bilinen kurumlardan biri de QNET. Doğal kaynaklara karşı Dünya Çevre Günü’nde filtreleme yöntemi ile gayet lezzetli ve sağlıklı bir hal alan çeşme suyunu öneriyor.

  Yaşamımızı idame ettirebilmemiz için su tüketimi şart. Hücre yapımzıın korunması ve sağlıklı bir yaşam için hergün belirli miktarda su tüketmemiz gerekiyor. Doğal kaynakları korurken evinize sağlıklı su içmek kulağa oldukça hoş geliyor değil mi ? İşte QNET, Dünya Sağlık Örgütü’nün verdiği NSF (Ulusal Hıfzıssıhha Kurumu) belgesine sahip HomePure Nova ile kaliteli ve temiz suya kolayca ulaşmayı sağlıyor.

  Dünya Sağlık Örgütü Raporu’na göre çevresel etkenler nedeniyle temiz su kaynaklarıhızla azalıyor ve dünya genelinde 900 milyon insan güvenli içme suyuna ulaşamıyor. Kirli içme suyu; ishal, kolera dizanteri, tifo ve çocuk felci gibi hastalıklara neden olurken, her yıl 500 binden fazla kişi ishale bağlı olarak hayatını kaybediyor. Günde 14 bin insan doğrudan ve dolaylı olarak su kirliliğinin neden olduğu hastalıklar sonucu yaşamını yitirirken 20 saniyede bir, bir çocuk su ile ilgili hastalıklar nedeniyle ölüyor. Uzmanlar, temiz su kaynaklarının yok olmaması için doğaya zarar vermeyen arıtma yöntemlerinin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.
  Su arıtma cihazları ev ve yerleri için istenilen zamanda istenilen miktarda su sağlaması ve ekonomik olması nedeniyle büyük kolaylık sağlamaktadır. Çevrenin korunması ve doğadaki su kaynaklarının korunması için filtrelemesistemlerine daha çok ihtiyaç var. Su filtreleme sistemlerini güncelleyen QNET, 9 aşamalı su arıtma filtre sistemi HomePure Nova ile içme suyunda sağlığı olumsuz etkileyen maddeleri daha iyi ayrıştırıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün verdiği NSF belgesine sahip HomePure Nova’yla çevreye zarar vermeden sağlıklı içme suyuna ulaşmak mümkün.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 48 gösterim
 • Toplam Seed: 417 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.935 gösterim
 • Viral Puan: 8,15