2.647 gösterim
6,91 viral puan

Üniversite Tercihi Yapacaklara Önemli Tavsiyeler

Üniversite sınavlarına girdiniz ve nihayet tercih günleri geldi çattı. Artık hangi bölümü hangi okulda okuyacağınızı belirleme vakti.
YeşimYılmaz 30.07.2018 saat 17:16
 1. ·

  Eğer tıp okuyacaksanız belli başlı okullar vardır. O okulları kazanmak sizin ve aileniz için büyük sevinç kaynağıdır çünkü bilirsiniz eğer tıp fakültesini o okulda okuyacaksanız çok başarılı bir tıpçı oldunuz demektir. Aynı şey mühendislik için de geçerli. Belli başlı mühendislik okunacak okullar vardır ki baştan başarılı oldunuz demektir.
 2. ·

  Bu tarz okullar genelde sayısal okuyan öğrenciler için biçilmiş kaftandır. Sayısal okuyan öğrenciler en iyi, en başarılı öğrencilerdir ve o okullar da sayısal alanlarda kendilerini ispatladıkları için Türkiye’nin en iyi okullarındandır.
 3. ·

  Oysa sosyal bilimler dallarını da önemsemek toplumun doğru bir şekilde ilerlemesini, büyümesini sağlamak için sosyal bilimler öğrencilerine de ekstra önem vermek herkesin hatırladığı bir şey değil.
 4. ·

  Fakat evet Türkiye’de böyle bir okul var. İbn Haldun Üniversitesi geleceğin sosyal bilimcilerini yetiştiriyor. Bünyesinde Yönetim Bilimleri Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Hukuk fakültesi, Diller Okulu bulunmakta.
 5. ·

  Eğer iyi bir sosyal bilimci olmak istiyorsanız bütün ilgisini bu bölümler için harcayan İbn Haldun Üniversitesi’ni seçebilirsiz. Çünkü okulun amacı geleceğin İbn Haldunlarını yetiştirmek. Bu yüzden bütün çabayı sadece sizin harcayacaklar.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 17 gösterim
 • Toplam Seed: 383 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.247 gösterim
 • Viral Puan: 6,91