2.493 gösterim
20,95 viral puan

Dümensiz Kaptan (Radyo Neşter) Röportajı!

Neşter FM’de hafta içi her sabah 09:00-12:00 saatleri arası yayın yapan,eğlenceli,sempatik ve samimi radyocu Tunahan ÖZEN (Dümensiz Kaptan) !
radyoalemi 08.11.2018 saat 14:44
 1. 1. Sabahın kör vaktinde nasıl bu kadar enerjik ve esprili oluyorsun sen Dümensiz Kaptan ? Ne yiyorsun ? Ne içiyorsun ? Kaç saat uyuyorsun ? Bir gününü anlatır mısın?

  İltifatlara teşekkür ederek başlayayım. Açıkcası yayınlara hazırlıksız giriyorum.Günlük hayatın rutini içinde başıma gelen her şey aslında yayınım konusu.Normalde nasıl biriysem, mikrofon karşısında da öyleyim.Başka biri gibi davranmıyorum. Enerji meselesinde; yayın formatım oyun havası olduğu için her sabah işe gider gibi değilde eğlenmeye gider gibi çıkıyorum evden. İnsan sevdiği işi yaparsa hiçbir zaman çalışmazmış sözünü yaşayabilen şanslı insanlardanım.Hafta içi 9'da başlayan yayına gitmek 8'de kalkıyorum.Sabahın erken saatlerinde kalktığımdan dolayı hiç kendi kendime söylendiğimi hatırlamıyorum. Çünkü eğleneceğimi, kendimi iyi hissedeceğimi biliyorum. Hatta kendimi en berbat hissettiğim gün yayınım bana terapi gibi geliyor ve özenle bu heyecanı korumaya çalışıyorum.Radyo dışında tiyatro,ve organizasyon işleriylede uğraştığım için fazla uyuyamıyorum.
 2. 2. Radyoculuk öz geçmisiniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Dümensiz Kaptan ilk olarak mikrofonla ne zaman tanıştı?

  Müzik hayatımda hep oldu.2012 yılında Antalyada eniştemin plastik pencere fabrikasında çalışıyordum.Her sabah işe giderken arabada radyo dinleyerek gidiyordum.Bir gün frekanslarda dolaşırken tesadüf oyun havası çalan bir radyo kanalı denk geldi Çalınan şarkılar,programcıların anadolu şivesiyle konuşma tarzları hoşuma gitmişti ve fabrikada akşama kadar o kanalı dinlemiştim.(Gülerek) Aradan birkaç gün geçti Akdeniz Medya bünyesindeki Art FM'de yetiştirilmek üzere eleman alınacaktır haberini aldım.Ve kendime kendime “Neden olmasın?” dedim.Olurdu olmazdı derken 2012 yılının Nisan ayında Art FM'de serüvenim başladı.(Gülerek) Bu işi öğrenmek için bir süre orada staj yaptım.Sonralarda yayın vermeye başladılar.
 3. 3. Bu zamana kadar hangi radyolarda çalıştınız?

  Art FM'de yaklaşık 1.5 yıl kadar çalışmıştım.O zamanlar radyonun formatı sadece slov şarkılardı.Sonralarda radyonun yönetimine yayınlarda oyun havaları çalacağımı belirtince kabul etmemişlerdi.Bu durumda bende istifa edip bir süre sonra İstanbul piyasasına atıldım.(Gülüyor) 2013'de Vatan Medya Grubu ile tanışma fırsatım oldu.Radyoculuk serüvenime bir süre İstanbul'da Seymen FM'de devam ettim.2015'te Antalyaya geri taşınma kararı aldığımdan dolayı oradan da istifa etmek durumunda kaldım.Antalyaya geri geldiğimde Neşter FM'e başvuru yaptım.Yönetim Kurulu Başkanımız sağolsun aynı formatta yayınlarımıza müsade etti ve Neşter FM'de oyun havalarının stardını verdik.Yaklaşık 3.5 senedir bu istasyondayım.
 4. 4. Radyoculukta eğlenceli, farklı bir konsepti seçmişsiniz,Bu farklılık çaldığınız müziklere de yansıyor, şarkı seçimlerini nasıl yapıyorsunuz?

  Yayınlarımda özellikle hareketli türkülere yer veriyorum sadece Ankara havaları değil, ağırlıklı olarak İç Anadolu yöresine ait türkülere de yer veriyorum.Bu anlamda programlarımız ağırlıklı olarak istek programları, özellikle dinleyicilerimizin memnun kalması bizim için her şeyden önemli,sürekli arşiv konusunda sürekli çalışıyoruz ve sanatçılarla birebir konuşup, daha önceden hiçbir yerde yayınlanmayan yeni eserlere Türkiye radyolarında ilk defa Neşter FM'de yer veriyoruz.
 5. 5. Programınızın içeriğinden bahseder misiniz?

  Sabahları 9’dan 12’ye kadar yayındayım.Memleketin derdi zaten hiç bitmiyor. A’dan Z’ye bütün siyasetçiler kavga ediyor, genel bir mutsuzluk ve huzursuzluk hakimken iyice yarayı deşmenin alemi yok diye düşünüyorum. Ciddi meseleler oldukça elbette konuşuyoruz ama genel olarak iyiyi düşünerek eğlenmeye gayret ediyoruz.Yayın formatım sadece oyun havaları.Türkiye'nin bazı illerindeki radyolarla ortak yayın ve ara ara yollarda seyir halinde olan şöför abilerimizle,kardeşlerimizle canlı telefon bağlantısı yapmaktayız.
 6. 6. Radyoculuk yaşamınızda unutamadığınız bir anınız oldu mu? Paylaşır mısınız?

  Radyoculuğa başladığım ilk zamanlarda radyomuza dinleyicilerimizden birisi ziyaretimize gelmişti.Reklam arasında sohbet ederken mikrofon açık kalmış, bütün konuşmalar yayına gitmişti(Gülüyor).
 7. 7. Sizce ülkemizde insanların radyoya bakış açısı nasıl ?

  Genelde radyo dinleyicisi radyoyu vakit geçirmek için dinliyor.Özellikle, yoldayken trafikte radyo dinlemek en iyisi, yoksa geçmez o sıkıntılı saatler. Bu yüzden bence genelde eğlenceli programlar yapmak lazım,dinleyenlere enerji vermek lazım.
 8. 8. Radyolarda dinleyici potansiyelini artıracak bir çalışma yapsaydınız nasıl bir çalışma olurdu bize biraz bundan bahseder misiniz?

  Aslında bir çok radyo şu şekilde bir söylemde bulunmuştur diye halkın radyosu ,halkın radyosu olmak için halkın içinde olunmalı.Ara sıra çeşitli bölgelerde etkinlikler yapıp radyo ile halkı buluşturmalı , zira günümüzde bazı gerçeklere deyinirsek programcı arkadaşlar kendini erişilmez olarak gördükçe kitlesini yitirirler yani bence programcı samimi ve doğal olup mikrofondan dinleyiciye yaşadıklarını direk olarak aktarabilirse dinleyici potansiyeli biraz daha artar diye düşünüyorum.
 9. 9. Yakın zamanda gerçekleşmesini planladığınız yeni projeler var mı?

  Eğlenceli bir tv programı planlıyorum.Radyo hayatımdan hiçbir zaman çıksın istemiyorum ama bir yandan televizyonda da güzel işler çıkarabileceğimi düşündüğüm için yapmak istediğim projeler var.Yeni yılda inşallah şans benimle olursa bol eğlenceli bir televizyon programıyla ekranlarda olmayı planlıyorum.
 10. 10. Son olarak eklemek istedikleriniz var mı? ve HABERSELF hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

  Müzikseverlerin merakla beklediği birçok projenin haberi sayenizde sevenlerine ulaşıyor. Başarılarınız daim olsun.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 65 gösterim

 • Toplam Viral: 144 gösterim
 • Toplam Seed: 119 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.230 gösterim
 • Viral Puan: 20,95