1.741 gösterim
7,32 viral puan

Hayatta Kalması Mucizeydi, Mucizelere Vesile Oldu

Novosibirsk Bölgesi’ndeki Bolotnoye şehrinden Tatiana Verbina 37 sene önce enerji mühendisleri ve doktorların kurbanı oldu. Okula giden kız ucu açık bırakılan bir tele dokundu ve onbin volt elektrik akımına kapılıp iki bacağı ve kolunu kaybederek mucizevi bir şekilde kurtuldu. Hırslı karakteri sayesinde 50 yaşında kadını olarak dünyayı gezmeye başladı.
SelfServis 14.01.2019 saat 16:00
 1. ·

  Tatiana Verbina’nın trajedisi 28 Mayıs 1981 tarihinde 13 yaşındayken başladı. Bir arkadaşıyla sokakta yürürken on bin volt elektrik akımına kapıldı. Dört gün önce Bolotnoy’da büyük bir fırtına kopmuş ve elektrik hatları kopmuştu. Elektrik hatlarının tamir edilmesi için acele edilmedi.

  Tatiana, “Fırtınadan sonra kasırgadan zarar gören civciv ya da hayvanlar var mı diye araştırma yaptık. Dönüşte elektrikli tele kapılıp yandım” diyerek o günü hatırlıyor.

  Novosibirsk Bölge Hastanesi’nde bilinci açık şekilde müdahale edilen kız çok acı çekti. Bölge doktorları günlerce sargıda kalarak zaman kaybedilen uzuvları kurtaramadı. Tatiana sol kolunu tamamen, iki bacağını da dizinin altından kaybetti.

  “Arkadaşlarımla çalışmak, okula gitmek istiyordum. Kendi kendime ne olursa olsun öğreneceğim dedim. Babam okula gidip, öğretmenleri ikna etti. Onlar da evimize gelip beni çalıştırdılar. Tek bir sene bile kaybetmeden 10 yıl okudum.

  “Hayatıma normal bir şekilde devam etmek için yeterli nedenim vardı. Kendime sadece ben iyi gelirdim. Okuldan sonra Novosibirsk Koleji’ne muhasebeci olarak girdim. Orada şimdiki kocamla tanıştım. 23 yaşında ilk görüşte aşktı. Evlendikten 9 ay sonra oğlumuz Mikhail doğdu. Muhasebe işini bırakıp hayatıma anne ve eş olarak devam ederken, ev işleri, yıkama, temizlik yemek yapmayı öğrendim ve bunları aileme yaptığım için çok mutluydum.”

  Bir arkadaşı Tatiana’yı QNET’te e-ticaret ile tanıştırdı. Bu sayesinde hayallerini gerçekleştirme fırsatına sahip olduğunu anladı.

  “Biz engeli olanlar, bulma konusunda zorluk yaşıyoruz, fakat internet sayesinde yapabiliriz."

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 21 gösterim
 • Toplam Seed: 238 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.482 gösterim
 • Viral Puan: 7,32