1.797 gösterim
7,36 viral puan

Kişiyi İş Hayatında Motive Eden 5 Şey

Kişinin hayatında başarılı olması için en önemli etken işe karşı motivasyonudur. İşte biz de sizler için motivasyonun en önemli etkenlerini aşağıda beş maddede derledik.
YeşimYılmaz 20.03.2019 saat 23:07
 1. Fiziksel Ortam Çalıştığınız yerinin konumu; evinize olan uzaklığı, merkezi bir konumda yer alması, ulaşım araçlarına erişimin kolay olması, motivasyonunuzu sağlamada şüphesiz en önemli etkenlerin başında geliyor.
 2. 1. Fiziksel Ortam

  Çalıştığınız yerinin konumu; evinize olan uzaklığı, merkezi bir konumda yer alması, ulaşım araçlarına erişimin kolay olması, motivasyonunuzu sağlamada şüphesiz en önemli etkenlerin başında geliyor.
 3. 2. İş Arkadaşları

  İş arkadaşlarınızla olan muhabbetinizin samimiyeti, anlaşıyor olabilmeniz ve uyumlu bir çalışma ortamı yakalamış olmanız, motivasyonunuzu sağlamada sizin en büyük yardımcınızdır.
 4. 3. İşverenin Tutumu

  İşvereninizin ya da müdürünüzün çalışmalarınıza karşı yaklaşımı yanlışlarınıza/başarılarınıza verdiği tepkiler işe sağlayacağınız motivasyonun olmazsa olmazıdır.
 5. 4. Kazanç

  Para; hayatınızı sürdürebilmek ve sahip olmak istediğiniz yaşam biçimindeki özgürlüğü sağlar. bu bağlamda; kişi kazancı ile yaşamak istediği hayata erişebildiğinde işine karşı motivasyonu daha yüksek olur.
 6. 5. Finansal Kurum  Kazancınızı emin ellerde saklayabileceğiniz, hizmetiyle size değer katan, sizi her koşulda destekleyen, sizi en yakınınız kadar iyi tanıyan bir finansal kurumun gücünü arkanızda hissetmeniz, tüm hayatınıza etki edecek bir motivasyon sağlar.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 5 gösterim

 • Toplam Viral: 19 gösterim
 • Toplam Seed: 244 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.534 gösterim
 • Viral Puan: 7,36