731 gösterim
24,37 viral puan

Yenidoğan Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir?

Yeni doğan bebeğin en büyük sorunlarından olan gaz problemi bebekte huzursuzluk yaratır. Bebeğin sık ağlayarak sürekli tepki vermesine sebep olur. Bu da hem bebeği hem aileyi büyük ölçüde yoran bir konudur. Bu nedenle çocuk sahibi anne-babaların mutlaka yenidoğan bebeklerin gaz sancısının nasıl giderildiğini öğrenmesi gerekir. Yenidoğan bebeklerde gaz sancısını hafifletmek için öneriler:
SimaySondal 08.05.2020 saat 11:47
 1. 1.

  Yenidoğan bebekler için gaz problemi çok zorlu olabilir. Gazı olan bebek huzursuz olur. Sürekli ağlayarak ve ayaklarını karnına çekerek kendini belli eder. Gaz sorunu yaşamayan çocukların yanı sıra kolik bebekler gece gündüz sıkıntılı bir dönem geçirir. Bu aynı zamanda ev halkına da yansıyabilir. Geçici olan bu dönem bebeğe aşırı rahatsızlık verdiğinden dolayı geceleri uyku sorunu baş göz eder. Gün içerisinde sürekli ağlayan sorunlu ve mutsuz bir bebek gibi gözükebilirler. Biz yetişkinlerde biliriz ki gaz sancısı gerçekten çok ağrılı bir süreçtir. Bunu bebeklerde düşünürsek bebeğin verdiği tepkiler gayet normal olmaktadır. İşte yenidoğan bebeklerde gaz sancısını önlemek için Humana'nın Kimyonlu Rezene Çayını 2. haftasını doldurmuş bebeğinize verebilirsiniz. Bu sorununuzu çözmenizde sizin en etkili ve hızlı çözümünüz olacaktır. Eğer bebeğiniz 2 haftayı doldurmamış ise diğer yapılabilecekler de şu şeklidedir:
  1.Özellikle yaz aylarında bebeğinizi her gün yıkayabilirsiniz. Bebeğinizin rahatlamasını sağlamanın yanında gazının çıkmasına da yardımcı olacaktır.
  2.Bebeğinizin altını sık sık değiştirin ve pişik olmasını engelleyin.
  3.Bebeğinizi belli aralıklarla besleyerek bebeğinizin anne sütünü sindirmesini sağlayın.
  4.Bebeğinizin karnına hafif masajlar yapın. Ayaklarını üşütmemeye özen gösterin.
  5.Bebeğiniz için bir çay bardağı suya bir çay kaşığı kimyonu kaynatıp soğuduktan sonra süzerek bebeğinize tok karnına çok az verebilirsiniz. Kimyonda bebeğinizin rahatlamasını sağlayacaktır.
  6.Emziren anneler gaz yapıcı yiyeceklerden uzak durmadığı takdirde bu bebeğine de geçecektir.
  7.Bebeğinizi fazla sıcak veya fazla soğuk alanlarda bulundurmamaya özen gösterin

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 30 gösterim
 • Toplam Direkt: 697 gösterim
 • Viral Puan: 24,37