755 gösterim
7,26 viral puan

Kitap Okumakta Zorlananlar için Öneriler

Kitap okumak günlük streslerimizden sıyrılmak ve dinlenmek için harika bir yol olmanın yanı sıra, bilgimizi, odak noktamızı ve dünya görüşümüzü geliştirir. Kısacası okumak hem kişisel hem de profesyonel yaşamımız için oldukça faydalı bir eylemdir.
ebrumutluay 15.06.2020 saat 18:56
 1. 1. Kendinize Bir Hedef Belirleyin

  Bir alışkanlık yaratmak kolay değildir. Her yeni alışkanlıkta olduğu gibi, hayatınız boyunca yönetilebilecek şekilde küçük adımlarla başlamak isteyeceksiniz. Başlangıç olarak, bir zamanlayıcıyı 10 dakika için ayarlayın ve alarm çalıncaya kadar okuyun. Ayrıca uyumadan önce 30 dakika kitap okumayı hedefleyin. İki sayfadan sonra uykuya dalsanız bile, bu da bir başlangıç sayılır. Çok büyük ya da büyük olması gerekmez; küçük değişiklikler büyük sonuçlara yol açar.
 2. 2. Okumak İçin Kendinize Zaman Yaratın

  Gününüzün büyük bir bölümünü okumaya adamak zor olsa da, gününüze birkaç sayfayı sığdırabileceğiniz zaman bulabilirsiniz; çayınızın demlenmesini beklerken, işe veya okula giderken toplu taşımada, bankada sıra beklerken... Twitter veya Instagram'a göz atarak harcadığınız zamanın bir kısmını kitap okumaya ayırabilirsiniz.
 3. 3. Sesli Kitapları Deneyin

  Bazıları sesli kitapların okuma olmadığını iddia ediyor fakat gün içinde sürekli hareket halindeyseniz sesli kitapları tercih etmenizde hiçbir sakınca yok. Köpeğinizi gezdirirken, akşam yemeği hazırlarken veya yürüyüş yaparken sesli kitap dinleyebilirsiniz.
 4. 4. Düşünce Şeklinizi Geliştirin

  Medya stratejisti ve yazarı Ryan Holiday, “Çok kitap okumanın anahtarı, onu yaptığınız bir aktivite olarak düşünmekten vazgeçmekle başlıyor. Okuma, yemek yemek ve nefes almak kadar doğal hale gelmeli. Yaptığınız bir şey değil, aslında bir refleks.” diyor. Sizce de çok mantıklı değil mi?

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 3 gösterim
 • Toplam Seed: 104 gösterim
 • Toplam Direkt: 648 gösterim
 • Viral Puan: 7,26