172 gösterim
43,00 viral puan

Bebek Kıyafeti Seçmenin Püf Noktaları

Bebek kıyafetleri seçerken onların sağlığını ön plana alarak tercih yapmalıyız.Özellikle konu bebek olunca anne babalar daha hassas oluyorlar.
ebrumutluay 06.04.2021 saat 16:13
 1. Yaşına Göre Değil, Boyuna Göre Kıyafet Alın

  Çocukların yaşına göre değil, boyuna göre kıyafet alınmalıdır; çünkü her çocuk aynı yaşta aynı boyda olmayabilir. Büyüme döneminde kilo ve boyları hızla değiştiği için kıyafet alışverişinde bu durumu göz önünde bulundurmalıyız.
 2. Yaz Aylarında Çok Fazla Giydirmeyin

  Annelerin çoğu bebeklerin üşüdüğünü düşünerek sıkı giydirip terlemesine neden olur ya da sıcakladığını düşünüp ince giydirip hastalanmasına neden olabilir. Bebeklere kıyafet giydirirken mevsimide göz önünde bulundurarak seçim yapmalıyız.Yaz aylarında bebeklerin güneş ışınlarına direkt maruz kalmaması için uzun kollu, ince ve %100 pamuklu kıyafetleri tercih etmeliyiz.
 3. Bebek Cildi Hassastır

  Bebeklerin cildi ince ve dış etkenlere karşı daha duyarlıdır. Yağ tabakası yetişkinlere göre daha az olduğundan soğuğa karşı da dirençsizdir. Kıyafet seçiminde LC Waikiki gibi markaların ekolojik testlerden geçmiş kalite kontrolleri yapılmış onların cildine zarar vermeyecek %100 pamuklu kıyafetleri tercih edilmelidir.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 4 gösterim
 • Toplam Direkt: 167 gösterim
 • Viral Puan: 43,00