5.703 gösterim
31,16 viral puan

Türkiye’de UNESCO Dünya Mirası Listesinde Olan Tarihi Yerleri

Türkiye'nin her köşesinde ayrı bir tarih yatıyor. Bu tarihi yerleri görmek için dünyanın dört bir yanından insanlar gelip ziyaret ediyorlar;
MerakliYazar 28.04.2021 saat 11:26
 1. Pamukkale Travertenleri

  Pamukkale, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi ve doğal güzelliklerimizden. Ülkemizin en tanınmış doğal güzelliklerinden biri olan Pamukkale Travertenleri ile Antik Havuz, kaynak sularının kirecinden oluşan yüksek bir tepede yer alıyor
 2. Efes Antik Kenti

  İzmir’in UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki turistik çekim merkezi Efes Antik Kenti, İyonya’nın 12 şehri arasında yer alıyor. İzmir, Selçuk’ta bulunan antik kent, farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan MÖ 6 binli yıllara uzanan geçmişe sahip.
 3. Kapadokya

  Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine evler, kiliseler ve manastırlar oymuş bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. Her yıl dünyanın dört bir yanından çok sayıda turist ağırlamaktadır.
 4. Sümela Manastırı

  Trabzon’un Maçka İlçesi’ndeki Sümela Manastırı, Altındere Vadisi’ndeki Karadağ’ın yamacında sarp bir kayalığa inşa edilmiştir. Dağa yapışmış gibi görünen manastır, yaslandığı doğanın güzelliğiyle nefes keser.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 29 gösterim
 • Toplam Seed: 183 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.491 gösterim
 • Viral Puan: 31,16