• Ali Babacan: İktidar partisi küçük ortaklarının peşinde, 90'ların Kürt politikasına koşuyor

  Sokaklarında TOMA'nın olmadığı, sabaha karşı operasyonların yapılmayacağı bir Diyarbakır için buradayız" diyen Babacan Diyarbakırlılar'a ''oyunuzu, iradenize, seçiminize ve seçtiklerinize sahip çıkmak için buradayız" diye seslendi.

  Babacan, Güneş Düğün Salonu'nda yapılan ve yüzlerce kişinin katıldığı kongrede konuşmasının büyük bir bölümünü Kürt sorununa ayırdı ve AKP'yi sık sık "küçük ortağının peşine takılan iktidar partisi" olarak tanımladı.

  Konuşmasına "Adalet peşinde ömrünü feda eden Tahir Eçi'nin gözleriye hafızalara kazıdığı, 12 yaşında hayatını kaybetmiş Ceylan Önkol'un memleketinden Diyarbakır'dan hepinizi selamlıyorum" sözleriyle başlayan Babacan, Diyarbakır kürsüsünden tüm Türkiye'ye seslenmek istediğini söyledi.

  "Ülkenin zor zamanlardan geçtiğini, adalet haksızlık ve hukuksuzluğun, insan hakları ihlallerinin, özgürlüklerin ayaklar altına alındığını" söyleyen Babacan, "ifade özgürlüğünün kalmadığını, eleştirenlerin işten atılıp tutuklandığını, sosyal medyada eleştiri yapan gençlerin evlerinden alındığını, gazetecilerin haber yaptıkları için yargılandığını, yargının en üst mahkemesine tehditlerin savrulduğunu" belirtti.

  Ali Babacan '' İktidar partisi ve küçük ortağı kendilerine göre bir makbul vatandaş, bir tek tip insan kitlesi oluşturmaya çalışıyor, artık yeter!'' dedi.

  Devletin insan için var olduğunu söyleyen Babacan, hiçbir şeyin insan haysiyeti ve onurundan daha önemli olmadığını dile getirdi.

  Diyarbakır'da konuşulması gereken en önemli hususun Kürt meselesi olduğunu kaydeden Ali Babacan şöyle devam etti:Edit11.10.2020 01:20 dhahabermedyagrubu

 • Alerji Hakkında Ne Kadar Çok Şey Biliyoruz?

  Toplumumuzda basit bir hapşırık veya kaşıntıdan ibaret olduğu zannedilen alerji, insanın bağışıklık sisteminin normal şartlarda tepki göstermemesi gereken gıda, ilaç, toz, ev akarı, polen, kimyasallar, metal, güneş vb. uyaranlara aşırı tepki ve bir takım hastalık belirtileri göstermesidir.Edit13.02.2019 11:35 MerakliYazar

 • Kadın Milli Futbol Takımlarımızın Teknik Heyeti

  Kadın Milli Futbol Takımlarımızın Teknik Heyeti
  A MiLLi TD : Talat Tuncel
  A MiLLi YAR.ANT. : Aytürk Kıyıcı
  U19 MiLLi TD : Suat Okyar
  U19 MiLLi YAR.ANT. : Ceylan Demirbag
  U17 MiLLi TD : Necla Güngör
  U17 MiLLi YAR.ANT. : Begüm ÜresinEdit08.12.2017 08:11 gataman

 • Ortopedik Engellilerin Yürüyen Ayağı BUSKİ

  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla Bursa’yı geleceğe taşıyacak projelere imza atan BUSKİ Genel Müdürlüğü, kamu kurumu olmanın verdiği sosyal sorumluluk bilinciyle örnek çalışmalarda bulunuyor.Edit21.09.2017 15:36 VeliEray

 • Düşük Karbon Kahramanı Kurumlar Ödüllendirildi

  Edit04.05.2017 09:49 MerakliYazar

 • HDP, DBP ve DTK'nın Açlık Grevi Başladı

  Terörist başı Öcalan için DTK, KJA, HDP DBP, HDK tarafından 31 Ağustos’ta açıklanan açlık grevi başladı.Edit05.09.2016 13:47 CanOlgan