4.903 gösterim
8,74 viral puan

Sultanahmet Bombacısının Ailesi Komple Terörist

Sultanahmet'te 12 Alman turisti katleden canlı bomba Nabil Fadlı'nın, bir kardeşinin canlı bomba olarak arandığı, ikizi ise terör örgütüne katıldığı ortaya çıktı.
CanOlgan 24.02.2016 saat 10:18
 1. Sultanahmet'te Alman turistlere yönelik canlı bomba eylemi gerçekleştiren Nabil Fadlı'nın izini süren emniyet güçleri, Fadlı'nın ikizi olan İbrahim Fadlı'nın da terör örgütü IŞİD'e gittiğini tespit etti.

  İstanbul Polisi, amcası Adil Fadlı'nın IŞİD'e katıldığını, diğer amcası Memduh Fadlı'nın IŞİD adına Türk ordusunun sınırdaki hareketliliğini kontrol ettiğini ortaya çıkardı.

  Ayrıca, Fadlı'nın kardeşi Memduh Fadlı'nın sahte pasaport kullandığı tespit edildi. Nerede olduğu bilinmeyen Memduh Fadlı için de polis canlı bomba olabileceği uyarısı yaptı.

  Geçtiğimiz Ocak'ta Sultanahmet'teki Alman Çeşmesi çevresindeki Alman turist grubuna yönelik canlı bomba 12 Alman turistin yaşamını yitirmesine neden olan eylemi gerçekleştiren Nabıl Fadlı'nin bağlantılarını araştıran İstanbul Emniyeti, önemli bulgulara ulaştı.

  Milliyet'in aldığı bilgiye göre, Fadlı'nın evinde bulunan dijitallerin incelenmesi sonucunda, Fadlı'nın, Türkiye'de bulunduğu öne sürülen Muhammed El Usaydi, Suriye'de yaşadığı belirlenen Abdurrahim Şeyh Muhammed, Halep Üniversitesi'nde öğrenim gördüğü dönemde muhaliflerin görüntülerini çekip rejime ulaştıran Şadi El Hüseyin ve eski Suriyeli parlamenter Mustafa Cadir ile bağlantılarının bulunduğu tespit edildi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 29 gösterim
 • Toplam Seed: 561 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.313 gösterim
 • Viral Puan: 8,74