2.997 gösterim
85,63 viral puan

İBB Cemal Reşit Rey’de klasik müzik ziyafeti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), Kasım ayının ikinci haftasında İstanbullu müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunacak.!
ihabotihabot 05.11.2014 saat 12:00
 1. Dünya çapında sanatçıların yetişmesi için 2010 senesinde hayata geçirilen “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesi kapsamında yetiştirilen sanatçılar, 15 Kasım Cumartesi günü 20.00’de CRR’de konser verecek. Programda dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini seslendirecek olan genç sanatçılar; Doğa Altınok, Yunus Tuncalı, Cem Esen, Can Çakmur, Veriko Cumburidze ve Dorukhan Doruk sanatseverlere keyifli bir akşam yaşatacak. Türkiye’deki konserlerinin yanı sıra Avrupa’nın da önde gelen salonlarında konserler veren genç müzisyenler, performansları ile kendilerinden söz ettirirken uluslararası yarışmalarda da derece alarak başarılarını kanıtlamaya devam ediyor.

  CENCİC, ADOLF HASSE’NİN ESERLERİ İLE TÜRKİYE’DE İLK KEZ CRR’DE

  Avrupa’nın önde gelen kontrtenorlarından Max Emanuel Cencic, “Barok Aryalar Konseri” projesi kapsamında Türkiye ilk defa konser vermek üzere İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na konuk oluyor. Hırvat opera sanatçısı Cencic, 12 Kasım Çarşamba günü 20.00’de İstanbullu müzikseverlerle bir araya gelecek. Tek bir besteci üzerine kurulu bu programda Cencic, yaşadığı dönemde “müziğin babası” olarak değerlendirilen ve opera için yaptığı bestelerle müzik tarihinde saygın bir yeri olan Alman besteci Johann Adolf Hasse’nin incelik, zarafet, ustalık dolu dramatik ve virtüoz aryalarını Türkiye’de ilk defa seslendirecek. Müzikseverlerin tadına doyulmaz bir gece yaşayacağı konserde sanatçıya, Georg Petrou şefliğindeki barok müziğinde gittikçe ünlenen topluluklarından biri olan ‘Armonea Atenea’ eşlik edecek.

  Yaptığı kayıtlarla adından sıkça söz ettiren Max Emanuel Cencic, Avrupa’nın en prestijli ödüllerini de almaya hak kazandı. William Christie, Riccardo Muti, Rene Jacobs ve Emmanuelle Haim gibi dünyaca ünlü şeflerle çalışan sanatçı sesi ve performansı ile dinleyicileri kendine hayran bırakıyor.

   

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 9 gösterim
 • Toplam Seed: 35 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.953 gösterim
 • Viral Puan: 85,63