2.825 gösterim
113,00 viral puan

Bakan Çavuşoğlu, Kudüs’teki saldırıyı kınadı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sinagoga yapılan saldırının hiçbir mazereti olmadığını belirterek, kutsal mekanlara yapılan saldırının nereden gelirse gelsin, hangi dine ait olursa olsun kabul edilmesinin mümkün olmadığını söyledi.!
ihabotihabot 18.11.2014 saat 17:48
 1. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiyalı mevkidaşı Erkki Tuomioja ile bakanlıkta bir araya geldi. İki bakan baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Çavuşoğlu, Kudüs’te yaşanan son gelişmelere ilişkin soru üzerine, "Kutsal mekanlara yapılan her türlü saldırıyı kınıyoruz ve bunun doğru olmadığını düşünüyor, inanıyoruz. İsrail’in en son Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıyı da kınamıştık. Maalesef burada bir sarmal içerisindeyiz. İsrail’in sorumsuz tutumu Gazze’de de kutsal mekanlarda da devam etmektedir. En son yaşanan Sinagoga yapılan saldırının hiçbir mazereti de yoktur. Kutsal mekanlara yapılan saldırıyı bir nereden gelirse gelsin, hangi dine ait olursa olsun kabul etmiyoruz, mümkün değil" karşılığını verdi.

  SURİYE SORUSU

  Yabancı bir basın mensubunun "Suriye’de hangi oluşumu destekliyorsunuz?" sorusunu da cevaplayan Çavuşoğlu, "Bugün Suriye’de hem rejimle hem DAİŞ yani IŞİD’le savaşan ana unsur Özgür Suriye Ordusu (ÖSÖ) ve ılımlı muhalefet. Bugün her ikisiyle mücadele ettiği için maalesef zor şartlarda bu mücadeleyi sürdürmektedir yani istenilen başarıyı elde edememektedir. Bugün koalisyonun hava saldırılarından dolayı DAİŞ’in geri çekildiği yerleri kim dolduruyor, rejim. Fakat rejimle DAİŞ arasında çok büyük fark yok, ikisi de insanları vahşice öldürüyor, özellikle de sivil insanları öldürüyor ve hiçbir silahı da kullanmaktan çekinmiyor. DAİŞ’in de terör gruplarının da rejimin de ilerlediği yerlerde sivil insanlar korkuyla kaçıyor. Bugün Halep’teki olası bir ilerleme 2-3 milyon insanın tekrar Türkiye sınırına göçmen, mülteci ya da sığınmacı olarak gelmesi demek. Dolayısıyla burada ılımlı muhalefetin, koalisyonun da desteklediği ÖSÖ’nün zayıflaması demek bir taraftan durdurulamayan DAİŞ’in diğer taraftan da rejimin ilerlemesi demek. Bu da Suriye’deki kötü durumu daha ileri götürecek, Suriye’yi istikrarsızlaştıracak demektir. Dolayısıyla burada DAİŞ ve rejimin ilerlemesinin durdurulması gerekiyor" ifadelerini kullandı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 25 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.792 gösterim
 • Viral Puan: 113,00