3.751 gösterim
27,79 viral puan

İsrail Başkonsolosluğu'na Girmeye Çalışanlar Gözaltında

Levent'te bulunan İstanbul İsrail Başkonsolosluğu bahçesine giren 5 kişi, binaya girmeye çalışırken gözaltına alındı.
CanOlgan 22.08.2016 saat 11:22
 1. Gece saat 01:45 sıralarında başkonsolosluğun bulunduğu plazanın önüne İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırıları protesto etmek isteyen 12 kişi geldi.

  Plaza önüne gelen gruptan 5 kişi binayı çevreleyen korkuluklardan içeri atlayarak binaya girmeye çalıştı. Güvenlik görevlileri bahçeye atlayan kişileri tespit ederek durdurmak isterken, olay polis ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri bina girişinde bulunan 5 kişiyi gözaltına alarak Levent Polis Merkezi’ne götürdü.

  Bu sırada polis ekipleri konsolosluğun önünde bekleyen diğer 7 kişinin de GBT sorgusunu yaparak serbest bıraktı. Gözaltında bulunan 5 kişi ifadelerinin alınması için Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’ne götürüldü.
  Özel Harekat Polisleri, İsrail Başkonsolosluğu çevresinde güvenlik önlemleri alırken, bölgeye çok sayıda çevik kuvvet birimi de sevk edildi. İlçe Emniyet Müdürü de olay yerine intikal ederek, yapılan arama ve soruşturma hakkında bilgi aldı.

  Gözaltına alınan şahısların arkadaşı olduğu ifade edilen Ümit Kaya, “İsrail’in Gazze saldırılarını başlatmasıyla beraber arkadaşlarımız sosyal medyadan örgütlendiler. Sosyal medyadan yapılan çağrılarla arkadaşlarımız, bu duyarlı vatandaşlar geldiler, İsrail Konsolosluğu önünde toplandılar. Bir protesto gösterisi yapacaklardı” dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 9 gösterim
 • Toplam Seed: 135 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.607 gösterim
 • Viral Puan: 27,79