10.466 gösterim
16,94 viral puan

Kadın Futbolunu Konu Alan 6 Film

Kadın Futbolcular ve Kadın Futbol Meraklılarının İzlemesi Gereken 6 Kadın Futbolu Temalı Film
gataman 04.01.2018 saat 21:25
 1. 1. Zor Seçim

  15 yaşında oldukça yetenekli olan Sara Davis için Amerikan Ulusal Futbol takımına girme şansı doğmuştur. Fakat o lise, spor ve aile baskılarıyla baş ederek kendi önceliklerine karar verecektir.
 2. 2. Gracie

  15 yaşındaki Gracie, New Jersey'de üç erkek kardeşin içinde tek kız olarak ailesi ile birlikte mütevazi bir hayat sürmektedir. Ailenin en büyük takıntısı spordur; arka bahçede yapılan futbol maçlarının yanı sıra sabahtan akşama yapılan tek sohbette spordur. Büyük kardeşi Johnny okulun gözde futbolcularından biridir, ancak bir araba çarpması sonucu hayata veda eder. Gracie hem kardeşinin anısını taze tutabilmek, hem de spor tutkusunu yerine getirebilmek için futbol takımına girmeye karar verir. Oysa 1978'te kadın futbolcu yoktur ve Gracie öncelikle bir kadının da futbol oynayabileceğini kanıtlamak zorundadır.
 3. 3. Seksi Futbolcu

  17 yaşındaki futbol takımı oyuncusu Viola Hastings kızlar takımı elenince, erkek kardeşinin lisesinin erkek futbol takımına girebilmek için her şeyi yapmaya karar verir. İkiz kardeşi Sebastian'ın yurt dışında olmasını fırsat bilerek onun kılığına girer ve futbol takımına kendisini kabul ettirir. Viola takım arkadaşına aşık olur fakat gerçeği gizler. Bu sırada Olivia isminde bir genç kız'da 'Sebastian' a aşık olur ve işler git gide karışık bir hal alır.
 4. 4. Bend It Like Beckham

  Film ingiltereye göç etmiş hintli bir ailenin kızının futbola olan sevgisini konu alıyor.Filmde ailesinin ön yargılarına ragmen hayallerinin peşinden giden liseli bir kızın başarı hikayesi anlatılıyor.
 5. 5. Offsayt

  Cafer Panahinin İran da futbol müsabakalarını izlemek isteyen genç bayanları konu alan filmini ele alan Offside filminin çeklimesiyle Panahiye İranda devrim kurumlarını zayıflatmaktan dolayı 20 yıl hapis ve yurtdışına çıkma cezası verilmişti.
 6. 6. Ezeli Rekabet

  1940'ların ünlü tenis yıldızı, sonradan yine tenis dünyasında önemli bir isim olarak kalmış Bobby Riggs (Steve Carell), kadınların tenisinin çok alt seviye olduğunu açıkça savunduğu gibi 55 yaşında olmasına rağmen dünyadaki bütün kadın oyuncuları yenebileceğini söyler ve Avustralyalı Margaret Court'u da yendikten sonra o sıralar dünyanın en iyi oyuncularından Billie Jean King'e (Emma Stone) meydan okur.
  1973 yılında gerçekleşen Riggs-King maçını ve öncesindeki süreci seyirciye aktaran Battle of Sexes filmi gerçek olayları yansıtmakdadır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 366 gösterim
 • Twitter: 32 gösterim

 • Toplam Viral: 1.231 gösterim
 • Toplam Seed: 618 gösterim
 • Toplam Direkt: 8.617 gösterim
 • Viral Puan: 16,94