2.460 gösterim
22,78 viral puan

Araç Kullanırken Size Yardımcı Olacak Yepyeni Bir Uygulama: Kopilot

GSM denilince akıllara sadece konuşturan ve mesajlaştıran operatörlerin gelmesi devri çoktan geçti. Çağımızın GSM operatörleri bunların çok daha dışına çıkma peşindeler ki bunlardan biri de Turkcell. Turkcell sunduğu hizmetlerle artık Türkiye’nin ilk dijital operatörü olarak anılıyor.
MerakliYazar 01.08.2018 saat 16:19
 1. ·

  En son tanıtılan uygulaması “Kopilot” ile akıllı telefonlardan sonra akıllı arabalar devri başlıyor çünkü akıllı telefonlarınızı artık araçlarınıza bağlayabilirsiniz.

  Kopilot sürücüye anlık bilgi akışı aktaran bir uygulama ve şu anda Türkiye’de ilk. Otomobilinizde bulunan Araç Sistem Kontrol Soketi’ne bağlayıp, içerisinde loT sim kart takılı Turkcell Kopilot cihazıyla sürüş bilgileriniz tek ekranda toplanıyor.Bundan böye araç güvenliğiyle ilgi tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
 2. ·

  Sizin ne kadar iyi bir sürücü olduğunuzu da analiz etmesi cabası. Ani ve sert dönüşleriniz, frenler ve hızlanmalar, yüksek sürat gibi verileriniz artık Kopilot’ta. Bu sayede ne kadar güvenli araç kullandığınıza dair bi görüşünüz de olabilir.

  Aracınızın sağlını da sürekli kontrol altında tuttuğu için içiniz rahat olsun. Araçta herhangi bir teknik sorun oluşursa anında size haber verecek. Yağ sıcaklığı, akü şarj durumu, motor arızalarını size önceden bilgilendirerek oluşabilcek hasar ya da maliyeti en aza indirmeyi hedefliyor.
 3. ·

  Uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden biri de aracınızı başkası kullanırken içinizin rahat olması. Çünkü aracınızı başkası kullanırken belirlenen sınırların dışına çıktığı takdirde size bilgi veriyor. Hatta belirlenen hızın üstüne çıkıldığın da bile sizi hemen bilgilendiriyor. Vale modunda aynı şekilde aracınızın nereye hangi güzergahtan ve hangi hızla gitti bilgisine anında ulaşabiliyorsunuz.

  Turkcell Kopilot hayatı kolaylaştırmak ve yeni sürüş deneyimleri yaşatmak için geliyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 13 gösterim
 • Toplam Seed: 108 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.339 gösterim
 • Viral Puan: 22,78