1.765 gösterim
12,43 viral puan

İstanbul’da Gezebileceğiniz Sıradışı Müzeler

Sizler için herkesin bildiği müzeler haricinde İstanbul’da ziyaret edebileceğiniz ilginç müzeleri derledik.
YeşimYılmaz 13.11.2018 saat 11:42
 1. 1. Hisart

  Kurucusu Nejat Çuhadaroğlu’nun küçük yaşlarda başlayan resim heykel ve maket yapma tutkusu, seneler içerisinde büyüyerek önce koleksiyonerliğe ve ardından müzeciliğe kadar uzanan, zahmetli fakat bir o kadar da keyifli bir uğraş haline gelmiştir.
 2. 2. Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Müzesi

  Müzede Hilmi Nakipoğlu'nun topladığı fotoğraflar ve fotoğrafçılıkla ilgili malzemeler sergileniyor. Bunlar arasında en eskisi 1896'da yapılmış fotoğraf makinesinden başlayarak günümüze kadar gelen çeşitli marka ve ölçüde bine yakın fotoğraf makineleri var. 
 3. 3. Oyuncak Müzesi

  Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi dünya tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunmaktadır. Örneğin, uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılmaktadır. 
 4. 4. Rahmi Koç Müzesi

  Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı bünyesinde yer alan, Rahmi M. Koç Müzesi, tüm ülkelere ve geçmişten günümüze tüm dönemlere ait, endüstri ve mühendislikle ilgili objelerin ve belgelerinin toplanması, ev sahipliği yapılması, araştırılması, korunması ve sergilenmesine adanmış, kar amacı gütmeyen özel bir kurumdur. Müze koleksiyonlarını ve kaynaklarını, halkı bilgilendirmek, onları etkilemek; Türkiye genelinde müze ziyaretlerini yaygınlaştırmak ve endüstri tarihinin araştırılmasını desteklemek için kullanılıyor.
 5. 5. Karikatür Mizah Müzesi

  Karikatür ve Mizah Müzesi, sosyal tarihimizin en açık belgeleri niteliğinde olan bir kültür birikimini yok olmaktan kurtarıyor ve çeşitli etkinliklerle günümüze yansıtıyor. Ayrıca, diğer ülkelerdeki benzer kuruluşlarla iletişim kuran müzede, dünya karikatür sanatının ünlü isimleri kişisel ya da karma sergilerle İstanbullulara tanıtılıyor.
 6. 6. Bonus: Miniatürk

  Daha fazla müze görmek için: https://bit.ly/2PTl5hv
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 13 gösterim
 • Toplam Seed: 142 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.610 gösterim
 • Viral Puan: 12,43