4.068 gösterim
4,65 viral puan

Çocuklarımız  İçin Endişelenmenize Neden Olan Durumlar

Ebeveyn olmak kolay değil. Onlarla için sürekli endişeli, sürekli tetikteyiz. Peki hangi durumlar daha fazla risk taşır, hangi durumlarda biraz daha rahat davranmalıyız?
YeşimYılmaz 13.03.2019 saat 11:44
 1. ·Hasta Olduklarında 

  Çocuklar yetişkinlere göre daha çok hastalanırlar ve aslında daha kolay atlatırlar bu yüzden çok paniklememek gerekir. Ama elde değil ebeveyn olarak endişeleniriz. Hastalık dönemlerini olabildiğince çabuk atlatmaları için elimizden geleni yaparız.
 2. ·Vaktini İnternette Geçirmeye Başladığında

  Özelikle de zararları içerikleri çok fazla anlayamayacak ve çok etkilenebilecek yaştaysa… Şu sıralar onları tehlikeye sokacak Momo oyunu gündemde. Sürekli yanlarında duramayacağımız için bu tarz içeriklere karşı onların bilinçlenmeleri önemli. Eğlenerek öğrenmeleri için ise Turkcell’in Dijital Zeka uygulaması gibi uygulamalarla bilinçlendirebiliriz.
 3. ·Eğitim Hayatlarında

  Onlar ne kadar yetişkin bir birey olsalar da eğitim hayatları ile ilgili bir karar aldıklarında artı ve eksileriyle onlar adına endişeleniriz. Kariyer hayatlarının başlangıcı olan eğitim hayatlarını sağlam temeller üzerine kurmalarını isteriz. Acaba o bölümün ileride bulabilecek mi diye sorgulamaya başlarız. Fakat bir şeyi çok istediklerinde de bazen elden bir şey gelmez.
 4. ·Şehir Dışına ve Yurt Dışına Çıktığında 

  Çocuklarımız eğitim ve dolayısıyla bizden ayrıldıklarında nerede, ne yapıyor, ne yiyor, acaba kimlerle arkadaşlık yapıyor diye endişeleniriz. Ayrı kaldığımızda gözümüz üzerinde olmadığı zaman sık sık arayarak endişelerimizi gidermeye çalışırız. 
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 32 gösterim

 • Toplam Viral: 86 gösterim
 • Toplam Seed: 875 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.107 gösterim
 • Viral Puan: 4,65