1.015 gösterim
9,67 viral puan

Teknoloji Geliştikçe Onlar Küçüldü...

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte küçülen ve hayatımızı kolaylaştıranlar listesinde neler var gelin birlikte bakalım.
YeşimYılmaz 10.04.2019 saat 14:11
 1. 1. Bilgisayarlar

  İlk bilgisayarlar ülkemize 1960 yılında girdi. Devasa büyüklüklerde olan bilgisayarlar geniş bir alan kaplıyordu. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte laptop ve tabletler hayatımıza girdi. Taşınması kolay olan bilgisayarlar hayatımızı da büyük ölçüde kolaylaştırdı.
 2. 2. Telefonlar

  Eskiden sokaklarda renkli telefon kulübeleri vardı. Birini aramak istediğimizde jetonumuzu alır kulübelere giderdik. Sonrasında telefon evlerimize, sonra da ceplerimize kadar girdi. Teknoloji ile küçülen telefonları elimizden düşürmez olduk.
 3. 3. Fotoğraf Makinaları

  Bir fotoğraf çektirmek istediğimizde fotoğrafçıya giderdik. O büyük makinelerle çekilen fotoğrafın çıkmasını günlerce beklerdik. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte fotoğraf makinaları da küçüldü. Hatta artık akıllı telefonlar da o kadar profesyonel çekim yapabiliyor ki ekstra bir fotoğraf makinasine ihtiyaç duymuyoruz.
 4. 4. Dergiler ve Gazeteler

  Önceden insanlar bir dergi yada gazeteye abone olur ve okumak için yanlarında taşımak durumunda kalırlardı. Otobüste vapurda gazeteler, dergiler ellerindeydi. Dergileri bir yerde unuttuklarında tekrar almak için ücret ödeyip alırlardı tabi sayısı kalmışsa. Teknoloji bu duruma da el atarak dergileri, gazeteleri küçülterek cebimize indirdi. Örneğin Turkcell Dergilik uygulaması ile dileğimiz dergiyi, gazeteyi, makaleleri istediğimiz zaman okuyabiliyoruz. Artık elimizde taşımamıza gerek kalmıyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 105 gösterim
 • Toplam Direkt: 906 gösterim
 • Viral Puan: 9,67