153 gösterim
13,91 viral puan

Multivitamin Nedir, Ne İşe Yarar?

“Kış geliyor evlere kaçın, sıcak sıcak battaniye altında oturun” demeyi çok isterdik ancak gerçek hayat çalışmayı; günün büyük bir kısmını işi ve özel hayatı dengelemeye çalışmayı gerektiriyor. Bu yoğun tempoya, yaklaşan kış ayları soğuk havalar eşliğinde eklenince vücudumuz imdat butonuna basıyor: multivitamin ihtiyacı. Peki multivitamin nedir, gerçekten takviye edilmeli midir?
Naz Erdogan 05.12.2020 saat 21:56
 1. Multivitamin Nedir?

  Zaman zaman beslenme düzenimizde bazı yiyeceklere yer verememekten dolayı o yiyeceklerden alacağımız mikro besinlerden yani vitamin ve minerallerden mahrum kalabiliriz. Vitamin ve mineral eksiklikleri ise besin eksiği olarak vücudumuzda zamanla önemli bir sorun haline gelir. Besin eksikliğine bağlı olarak kendimizi yorgun hissedebiliriz, metabolizmamız düzgün çalışamayabilir, ciltte, tırnaklarda saçlarda deformasyon ve dökülmeler başlayabilir, bağışıklık sistemimizde problemler oluşabilir ve vücudumuz hastalıklara karşı korunmasız kalabilir…
  Multivitaminler tam da bu noktada, özellikle beslenmemizin yetersiz olduğu dönemlerde, almamız gereken besinleri günlük ortalama değerler ile karşılamayı hedefleyen gıda takviyeleridir. Multivitaminler ne işe yarar ve multivitaminler gerekli midir sorularını madde madde açıklarsak:

  Multivitaminler eksik olan besin değerlerinizi tamamlar.
  Bağışıklık sisteminizin korunmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olurlar.
  Cilt, saç ve tırnak problemlerinin engellenmesinde yardımcıdırlar.
  Normal enerji oluşum metabolizmanıza katkı sağlarlar.
  Kan oluşumunuzu desteklerler.
  Kemiklerin korunmasına yardımcı olurlar.
  Protein ve glikojen üretimine yardımcı olurlar.

  Multivitamin Hapları Ne Zaman Kullanılır?

  Dışarıdaki soğuk havadan, metrolardaki ve otobüslerdeki sıcak hava arasında yaşadığımız kısa süreli sıcaklık değişimleri, eve geç varılınca yapmaya üşenilen sağlıklı yemekler yerine abur cubur atıştırmalar, daha az güneş görmek ve daha birçok etmen kış aylarında vücudumuzu hastalıklara daha açık hale getiriyor. Ayrıca zaman zaman hastalık yakamızı bırakmayabiliyor… Biz özellikle kış döneminde bağışıklık sisteminin hastalıklara karşı daha dirençsiz olduğu dönemlerde multivitamin ve benzer takviyelerin kullanımının iyi bir seçim olacağını düşünüyoruz. Bizden size takviye gıda önerisi olarak Kyani Sağlık Üçgeni ürünleri geliyor. Kyani, rakiplerine oranla kalitesiyle ciddi fark yaratan bir marka olma yolunda ilerlemektedir.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 11 gösterim
 • Toplam Direkt: 140 gösterim
 • Viral Puan: 13,91