18.901 gösterim
3,52 viral puan

İyiden kötüye - aydınlık taraftan karanlık tarafa geçmiş efsane karakterler

Başından geçen bir olaydan dolayı psikolojisi bozulup kötü kişileri söylemiyorum Hannibal Lecter gibi kişiler değil gerçekten iyiyken iyilerin tarafındayken kötü tarafa geçenler. Başta destekledik, bazılarına kötü tarafta olsa da sempati duyduk ama karşınızda en ünlü taraf değiştiren karakterler.
emreöztekin 13.03.2015 saat 13:28
 1. 1. Anakin Skywalker

  Anakin Skywalker evrene düzen getirecek jedi savaşçısıydı Qui-Gon Jinn daha 8 yaşında bir çocukken bu özelliği Anakin de gördü ama o öfkesini kontrol edemedi ve aşkı Padme için ustası Obi Wan Kenobi ye bile meydan okudu. İmparatorun tarafına geçerek Darth Vader e dönüştü Kenobi ile efsane karşılaşmasından sonra sakatlandı robotik bir yaşam formuna dönüştü zırhı sayesinde hayatta kaldı en sonda oğluna hem duygusal hem fiziksel mağlup oldu ve doğru yolu buldu.
 2. 2. Peter Pettigrew

  Diğer ismi ile kıl kuyruk. Başlarda Harry Potter in babası James Potter ve Sirius Black in iyi bir arkadaşı iken Voldemort kehaneti önlemek için harry i aramaya koyulmuştur Dumbledore sır tutucu olarak Peter i seçmiş ve Harry in ailesi gizlenmiştir. Ama Peter yerlerini Voldemort a anlatmış ve Voldemort Harry in ailesini öldürmüştür. Olaylardan çok sonra ise Sirius fare kılığındaki Peter i tanımış ve Azkaban dan kaçmıştır kimliği belli olan Peter ateş kadeh final mcadelesi sırasında Voldemort un tekrar ete kemiğe bürünmesine yardımcı olmuştur ve ölümyiyenlere katılmıştır. Harry e duyduğu pişmanlıktan dolayı ona kendisinin de bir hortkuluk olduğunu söylemiş ve sonra kendi kendini öldürmüştür.
 3. Michael Corleone

  Babası Vito Corleonenin ta İtalyadan gelip azar azar kendini geliştirerek New Yorkta kurduğu fakire mazluma dokunmayan mafya ailesinin işlerine asla bulaşmak istemez zaten varisi abisi Sonny dir ama babasının uğratığı suikast girişiminden sonra işin içinde kendisini bulur ve dönemin polis amiri ile en büyük uyuşturucu kaçakçısını öldürür. İtalyaya gider abisi sonny öldükten sonra babası tarafından ailenin başına geçirilen Michael i ailesini korumak adına hırs bürür ve Godfather 2 de artık şeytanın kendisi olmuştur kendi kalbini kıran abisi Fredo yu öldürmesi ise halen nefretle anılır. Aile yi büyütür ama babasının ideallerinden tamamen sapar.
 4. 3. Harvey Dent

  Harvey Gotham şehrinin beyaz şövalyesiydi. Şehirdeki organize suça karşı verdiği savaşta, Batman ve James Gordon’la birlikte anılıyordu. Bir duruşma sırasında, sanık koltuğunda oturan mafya babası “Patron” Maroni, Dent’in yüzüne asit fırlattı.( Batman kara şövalye filminde ise farklı bir hikayeden gidilmiştir.) Yüzünün yarısı yanan Harvey Two Face olarak anıldı ve her kararını bir para yardımı ile verdi Batman in en büyük rakiplerinden biri olmuştur.
 5. 4. Sauron

  Sauron un aydınlık tarafı ne ola ki dersek listedeki diğerleri gibi güçle değişen korkudan değişen değil kötü olmayı istedi Vala Aulë’nin Maiası iken , dünyanın kara düşmanı olarak adlandırılan Vala Melkor’un tarafına geçti ve onun sağ kolu oldu. Başlangıçta iyi Maiar safında olan Sauron, böylelikle sonradan karanlık tarafa geçmiş oldu. Geçiş ki ne geçiş 1. çağ boyunca Melkordan sonra en kötü varlıktı. Melkor yenilip boşluğa sürülünce kaçtı ve biraz iyi takılıp elflerle dostluk kurdu gizliden yüzükleri dövdü bir iki kez yenildikten sonra insanları kandırmayı başardı sonunda yüzük iradesine alabildiği bir ırk olmuş oldu. 2, 3 çağlar boyunca Melkor un yokluğuna rağmen onu aratmadı ve orta dünyaya kötülük saçtı. Mia olduğu için ölümsüzdür yüzük bir kez kesilince ölmedi ama frodo yüzüğü ateşe atınca ruhunun büyük kısmı yok oldu artık güçsüzdü ama tam ölmedi Tolkien yazsaydı belki daha geri dönebilirdi.
 6. 5. Yagami Light

  Ölüm defterini bulana kadar zeki ve derslerine çalışan bir çocuk olan Raito defteri bulduktan sonra ise büyük suçluları öldürerek aslında topluma yardımcı oluyordu fakat güç ile kendini yeni dünyanın tanrısı ilan etti ve halk ona kira demeye başladı. İnterpolden gelen dedektif L ise onu yakalamaya hayatını adadı yakın arkadaş gibi görünürken bile asla olmadılar en sonunda Kira da dibi boyladı yastayız L reis .

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 8 gösterim
 • Twitter: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 728 gösterim
 • Toplam Seed: 5.377 gösterim
 • Toplam Direkt: 12.796 gösterim
 • Viral Puan: 3,52