84.325 gösterim
10,74 viral puan

Osmangazi, Soğanlı'da Yapılacak Kentsel Dönüşümle İlgili 4 Önemli Bilgi

Belediye Başkanı Mustafa Dündar Soğanlı ve Osmangazi'nin genelinde yapılacak kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili dezenformasyonlara cevap verdi.
SelimCan 10.03.2017 saat 12:50
 1. 1. CHP'li meclis üyesi Cevat Asa'nın iddiaları şöyle:

  “Rezerv alanının ardından riskli alanda kamulaştırma süreci devam eden projede vatandaşlarımız teklif edilen bedelleri çok az buluyor. Haksızlığa uğradıklarını düşünüyor. Bununla ilgili de Soğanlı Çiftehavuzlar Kentsel Dönüşüm ve Dayanışma Derneği adıyla bir dernek açıldı. Meclis üyesi arkadaşlarımızı bu konularda bilgilendirmek isterim”
 2. 2. Fakat durum hiç de CHP'lilerin anlattığı gibi değil

  Hamitler, Demirtaş, Kent Meydanı ve Soğanlı gibi şehrin bir çok farklı bölgesinde Kentsel Dönüşüm Projeleri bulunuyor, her bir projenin de kendi içerisinde ilkleri barındırıyor.
 3. 3. Başkan Dündar ayrıca eşine az rastlanacak projeler hakkında şunları da söyledi:

  “Soğanlı Kentsel Dönüşüm projemiz, Osmangazi Belediyesi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz, Türkiye’ye örnek, ideal bir proje. Yeşil alanları, caddeleri, sosyal donatı alanlarıyla herkesin örnek aldığı bir proje. İlk 4 etabı rezerv alanında yapılan çalışmalar. İnşaatların 1. etap çalışmaları bitti, diğerleri de yıl sonuna kadar bitecek. Şimdi ikinci kısmına, yani riskli bölgede çalışmalara başladık. Bu bölgede 240 parsel bulunuyor. Bunlardan 96 parselle anlaştık ancak, CHP’nin bu işe müdahalesiyle ipler koptu. CHP olarak il ve ilçe başkanlarınızla, vekillerinizle gidip orada, yasa dışı yürüyüş yaptınız”
 4. 4. Başkan Dündar ayrıca CHP'nin Soğanlı'da yaptığı yürüyüşü de değerlendirdi:

  “Milleti toplayıp izinsiz yürüyüş yapmanız, vatandaşları galeyana getirmeniz yasadışı bir olay. Sizlerin müdahalesiyle, Türkiye’nin en ciddi projesine çomak sokuldu. Bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz. Seçim bürosu açar gibi bir dernek açtınız. Üstelik vatandaşı yanlış bilgilendirdiniz. Hangi yanlış bilgiyi verdiniz ve halkın kafasını karıştırdınız biliyor musunuz? Dediniz ki, mülk sahiplerinin yüzde 83’ü bir araya gelip anlaşırsa, Kentsel Dönüşümü müteahhit yapar, vatandaş yapar. Yanlış. Burası, rezerv bölgesi ve riskli alan. Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilip onaylanmış, bakanlık ve belediyenin yapacağı bir Siz, belediyenin yetkisinde olup çalıştığı bir yere müteahhit getirerek vatandaşın aklını çeldiniz. Yanlış yaptınız”
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 42.381 gösterim
 • Toplam Seed: 7.849 gösterim
 • Toplam Direkt: 34.095 gösterim
 • Viral Puan: 10,74