1.752 gösterim
2,59 viral puan

Vücudumuz Hakkında Bilmediğimiz ve Duyduğumuzda Yok Artık Dedirtecek Gerçekler

Çoğumuz kendi bedenimizi az tanıyoruz. Vücudumuzu iyi tanımak için ise pek de uğraşmıyoruz. Mesela vücudumuzdaki kemik sayısının ne kadar olduğu, yada ağzımızda bulunan bakteri miktarının dünya nüfusundan daha fazla olduğu gerçeğini ne kadarımız biliyor? Gelin hep birlikte yok artık dedirtecek bilgilerle vücudumuz hakkındaki gerçekleri öğrenelim.
MineAkil 25.04.2019 saat 12:15
 1. 1. Ağzınızdaki bakterilerin sayısı ile dünya nüfusu doğru orantılı

  Dişlerin düzgün temizlenmediği takdirde, üzerlerinde ve aralarında biriken yiyecek artıklarının bakteri ürettiğini biliyoruz. Peki bu bakterilerin miktarı dünya nüfusundan daha fazla olduğunu biliyor muydunuz?
 2. 2. Renkli gözlere sahipseniz alkole daha yatkınsınız

  ABD’nin Vermont Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, gözleri renkli olan insanlar, alkol tüketimine daha yakın.Özellikle de mavi gözlü insanların alkol toleransı diğer insanlara nazaran daha güçlü oluyor.
 3. 3. Yeni doğmuş bir bebek yetişkin insandan "99" fazla kemiğe sahiptir

  Bir bebeğin iskeleti çoğunlukla kıkırdaktan oluşur. Bir insan büyüdükçe, bu kıkırdağın çoğu kemikleşme denilen bir süreçte kemiğe dönüşür ve kemikleşme süreci belirli kemiklerin birleşmesiyle sonuçlanır. Sonuç olarak, yeni doğmuş bebeklerin yaklaşık 305 kemiği vardır, bir yetişkinin ise sadece 206 kemiği vardır. Dolayısıyla yeni doğmuş bir bebek yetişkin bir insandan "99" fazla kemiğe sahiptir.
 4. 4. Terleyen insan aslında kokmaz!

  Özellikle yaz aylarının gelmesi ile artan terleme sorunu çoğu insanın en rahatsız olduğu sorunlardan birisidir. Fakat, aslında terin kendisi kokusuzdur. Kokuyu üreten ciltte bulunan ve vücut kokusu üreten bakterilerdir. Cildimizde doğal olarak bulunan bakteriler terleme bölgelerinde gelişir.
 5. 5. Vücudunuz ne kadar tüylü ise, o kadar zekisiniz!

  Kıl, tüy.. her ne kadar bundan haz etmesek de aslında Vücuttaki tüylenme oranı ile zekanın doğru orantılı olduğu iddia ediliyor...
 6. 6. Kulaklarımızın ve burnumuzun büyümesi asla durmayacak

  Kulaklarınız ve burnunuz ölene kadar hiçbir zaman büyümeyi kesmeyecek. Hatta ilginçtir ki kulak memeleriniz de yerçekiminden uzayacaktır.
 7. 7. Vücudumuzda 7 cm'lik çivi taşıyoruz

  Hemen panik olmayın. Ancak vücudumuzdaki demir oranının toplamı 7 cm'lik bir çivideki demir oranı ile eş değerdir.
 8. 8. Yılda 3 kez deri değiştiriyoruz

  İnsan vücudunun hücreleri durmadan yenilenir.Vücudumuzdaki 50-75 trilyon civarındaki her bir hücrenin sınırlı miktarda ömrü bulunmaktadır. Bu sürenin sonunda öldüklerinde, yerlerine yenileri gelir. Ancak bunun da bir süresi vardır. Her yıl üç kez deri değiştiriyoruz.Her deri değişimi 120 gün sürer.
 9. 9. Her insanın kendine has bir " Dil " izi vardır

  Her insanın kendine özel bir parmak izi olduğu gibi aynı zamanda bir de dil izi vardır.
 10. 10. Ölmeden önce yedikleriniz vücudunuzu şişirerek gözlerinizi dışa doğru itmeye zorlar

  Ölümden üç gün sonra, akşam yemeğinizi sindiren enzimler sizi yemeye başlar. Rüptüre olmuş hücreler bağırsaklarınızdaki bakteriler için yiyecekler haline gelecek ve vücudunuzu şişirecek kadar zehirli gaz çıkaracak ve gözlerinizi dışa doğru itmeye zorlayacaktır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 10 gösterim
 • Twitter: 52 gösterim

 • Toplam Viral: 66 gösterim
 • Toplam Seed: 677 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.009 gösterim
 • Viral Puan: 2,59