171.365 gösterim
2,67 viral puan

Maltepe'de Rengarenk Çin Mutlu Bahar Bayramı Kutlaması

Çin’de, yeni yılın çeşitli etkinliklerle karşılanmasını içeren “Çin Mutlu Bahar Bayramı”, Maltepe’de kutlandı. Gecede sahne alan, Beijing Modern ve Çağdaş Sanat Topluluğu dans gösterisiyle büyüledi.
SelimCan 06.02.2018 saat 16:57
  1. Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) düzenlenen geceye, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Melih Morsünbül, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi, Beijing Modern ve Çağdaş Sanat Topluluğu Sanat Direktörü Gao Yanjinzi, Beşiktaş Denetim Kurulu Üyesi Umut Şenol ve Maltepeliler katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Melih Morsünbül, Çin’den gelen davetlilere ve etkinliğin düzenlenmesine emeği geçen Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ile Ankara Büyükelçiliği’ne teşekkür ederek, Çinlilerin yeni yılını kutladı.
  2. Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi ise Çin ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin her alanda ilerlediğini belirterek, Büyükelçi Yu Hongyang’ın mesajını okudu. Konuşmalar sonrasında, Beijing Modern ve Çağdaş Sanat Topluluğu Sanat Direktörü Gao Yanjinzi yapılacak gösteri hakkında bilgiler verdi. Dansçıların, ölümden sonraki hayatı ve kuş, balık, sinek, çimen veya çiçek üzerinden yeniden doğmayı anlatan, “Gece Yarısı Yağmuru” veya “Üç Yağmurlar” adlı dans gösterisi izleyenleri büyüledi.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 55.306 gösterim
  • Toplam Seed: 64.122 gösterim
  • Toplam Direkt: 51.937 gösterim
  • Viral Puan: 2,67